Strona główna Wydarzenia Strzegom Rywalizowali polscy i czescy strażacy

Rywalizowali polscy i czescy strażacy

0

Ostatni weekend w Strzegomiu zdominowały tematy związane ze strażami pożarnymi, a kulminacją stały się zawody, w których udział wzięli druhowie z Polski i Czech.

W piątek, 2 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu została zorganizowana konferencja nt. „Ochotnicze Straże Pożarne w Strzegomiu i Horicach, wczoraj i dziś”, której gośćmi byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionego ze Strzegomiem miasta Podhajce na Ukrainie.

Sobota rozpoczęła się bardzo atrakcyjnie – szczególnie dla najmłodszych mieszkańców gminy Strzegom, którzy mogli skorzystać z bezpłatnych lotów balonem na linie na terenie dolnej płyty stadionu OSiR. Następnie balon latał nad Strzegomiem, promując zawody strażackie.

Najważniejszym punktem dwudniowego spotkania były sobotnie zawody sportowo-strażackie. Kilkugodzinne zmagania strażaków w upale dostarczyły wiele emocji publiczności, która mocno dopingowała wszystkim uczestnikom. Strażacy wykazali się świetnym wyszkoleniem technicznym, refleksem i świetnym przygotowaniem kondycyjnym. Wśród seniorów najlepsi okazali się ochotnicy ze Stanowic, którzy wyprzedzili zespoły ze Strzegomia i Tomkowic. Reprezentacja Horic wystąpiła gościnnie, osiągając wynik, który dałby jej miejsce w ścisłej czołówce. Warto pochwalić także drużyny z Kostrzy, które były bezkonkurencyjne wśród młodszych kategorii wiekowych. Na zakończenie turnieju wręczono puchary i medale wszystkim startującym drużynom.

– To były wspaniałe dwa dni. Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Urszuli Olszewskiej – prezesowi zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu za świetne zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Ufam, że współpraca pomiędzy strażakami będzie się cały czas rozwijać i będą tego wymierne efekty. Jestem pewien, że będzie to współpraca na medal – podsumował burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

/Źródło i zdjęcia UM Strzegom/

Poprzedni artykułMieszkańcy pytają: Po co prokuraturze taki parking?
Następny artykułŚwietne zakończenie sezonu w wykonaniu juniorów Polonii-Stali Świdnica