Strona główna 0_Slider Świdnicka młodzież nie jeden ma talent

Świdnicka młodzież nie jeden ma talent [FOTO]

0

Blisko 100 uczniów świdnickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentuje swoje wyjątkowe artystyczne i sportowe umiejętności na trzeciej już edycji Przeglądu Talentów Młodzieży „nasTrójka” w III Liceum Ogólnokształcącym. Dziś młodzi twórcy i sportowcy wzięli udział w licznych warsztatach i konkursach. Jutro najlepsi zaprezentują się mieszkańcom Świdnicy na plenerze edukacyjnym.
Przegląd Talentów Młodzieży „nasTrójka” pod hasłem „Pejzaże duszy” organizowany jest od trzech lat w III LO w Świdnicy. – Inicjatywa jest możliwa dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Sympatyków i Absolwentów Trójki „SATelita”, które krąży wokół nas i pozwala na to, by utalentowana młodzież nie tylko z III LO, ale także innych szkół powiatu świdnickiego zajrzała do nas i wzięła udział w różnego rodzaju konkursach – mówi Krzysztof Frączek, dyrektor III LO w Świdnicy.

W tym roku w konkursach, poprzedzonych warsztatami, w pięciu kategoriach uczestniczyło około 100 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. – Prócz prezentacji piosenek, młodzież maluje, uczestniczy w zawodach sportowych, tworzy krótkie formy poetyckie – haiku, recytuje ulubione wiersze i robi fotografie Świdnicy – przedstawia liczne konkursy realizowane dziś na przestrzeni szkoły Krzysztof Frączek. – Młodzież jest bardzo utalentowana, ale nie zawsze ma gdzie pokazać swoje zdolności. Nasze wydarzenie daje im tą możliwość – zauważa dyrektor liceum.

Laureatów konkursów poznamy jutro na plenerze edukacyjnym. – W atmosferze piknikowej spotykamy się jutro o godz. 12.00. Będziemy nagradzać zwycięzców konkursów. Na placu przed szkołą wystąpią najlepsi wokaliści, a także zaprezentowane zostaną wyróżnione prace plastyczne i fotograficzne – zapowiada dyrektor III LO w Świdnicy. Oprócz wręczania nagród zaplanowano także mecz towarzyski między świdnicką młodzieżą a samorządowcami. Na piknik zaproszeni są nie tylko uczniowie i rodzice, ale wszyscy mieszkańcy Świdnicy.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułBawmy się i pomagajmy na Dniach Świebodzic
Następny artykułPrzyszła dyrektorka miejskiej biblioteki popełniła plagiat?