Strona główna Wydarzenia Świebodzice Bawmy się i pomagajmy na Dniach Świebodzic

Bawmy się i pomagajmy na Dniach Świebodzic

0

Dni Świebodzic z koncertami, występami, zawodami sportowymi, meczem piłki nożnej i wieloma atrakcjami rozpoczynają się już w sobotę Oprócz zabawy podczas największej imprezy w mieści będzie można Ale warto pamiętać, że podczas święta miasta możemy także włączyć się w akcje charytatywne i pomagać potrzebującym.
Jednym z dodatkowych wydarzeń Dni Świebodzic 2017 będą charytatywne przejażdżki motocyklowe, z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc i leczenie 7-letniej Majeczki Dobrzańskiej. U małej świebodziczanki zdiagnozowano glejaka. Akcja odbędzie się w sobotę w godzinach 16.00-20.00 oraz w niedzielę między 16.00 a 18.00.
Zbiórka krwi – to kolejna okazja, by pomóc potrzebujących, chorym, oczekującym na życiodajny płyn. Zbiórka tego bezcennego leku odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, w mobilnym ambulansie, który tradycyjnie będzie można znaleźć na parkingu obok basenu przy ul. Rekreacyjnej 1. Krew będzie można oddać w godzinach 10.00-14.00 .
Z kolei miłośnicy sportu mogą wziąć udział, lub chociaż pokibicować, w dwóch wydarzeniach sportowych. W niedzielę 11 czerwca od godz. 13.00 na terenie kąpieliska odkrytego zaplanowano Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – to impreza, która ma wiernych fanów i miłośników.
O godz. 15.00 na boisku Orlik zmierzą się samorządowcy, krwiodawcy i rodzice. W bramce samorządowców stanie jak zawsze burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. W drużynie radnych też silna ekipa, więc szykują się naprawdę dobre, sportowe emocje.

/Agnieszka Bielawska, UM Świebodzice/

Poprzedni artykułWalim znowu rajdowy. Podsumowanie III rundy Autoracing.pl [FOTO]
Następny artykułŚwidnicka młodzież nie jeden ma talent [FOTO]