Strona główna 0_Slider Świdnicka biblioteka wychodzi na ulice

Świdnicka biblioteka wychodzi na ulice [FOTO]

0

Skwer z dzikami przy ul. Franciszkańskiej tętni życiem, a to za sprawą świdnickiej biblioteki, która dla swoich czytelników przygotowała kącik rekreacyjny z leżakami i półkami pełnymi ciekawych książkowych propozycji zarówno w wersji papierowej jak i audio. Dla najmłodszych nie brakuje gier i zabaw, jak hula-hop, skakanki czy kółko i krzyżyk. Te i wiele innych atrakcji jak wspólne czytanie „Słonia Trąbalskiego” czy seans filmu zorganizowano w ramach „Nocy Bibliotek”.
Ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”, w tym roku pod hasłem „Czytanie porusza”, trwa w Świdnicy. Na skwerze z dzikami przy ul. Franciszkańskiej stworzony został kącik rekreacyjny. – Plac został przez nas zaaranżowany na wielu płaszczyznach. Mamy czytelnie pod chmurką z leżakami i półkami z książkami oraz z audiobookami. Przygotowaliśmy także gry słowne jak scrabble – wymienia Katarzyna Poznańska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Nie brakuje też strefy zabaw i animacji. – Wróciliśmy do gier zapomnianych jak hula-hop, guma, skakanka czy kółko i krzyżyk – dodaje.

Tradycyjnie na wydarzenie nie zabrakło wspólnego czytania. W tym roku wyjątkowo do świdnickich dzieci dołączyli młodzi czescy czytelnicy, z zaprzyjaźnionej biblioteki Polic nad Metują. – Odwiedziła nas zorganizowana grupa z Czech na czele z dyrektor biblioteki. Dzieci odczytały razem z nami w wersji polskiej i czeskiej „Słonia Trąbalskiego”, a następnie wraz z polską grupą dzieci poszły zwiedzać Świdnicę – opowiada Katarzyna Poznańska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Dla czeskich gości przygotowano jeszcze spotkanie integracyjne z podchodami po bibliotece.

Część atrakcji przeniesiono do biblioteki, a wśród nich bezpłatny seans filmu cieszącej się ogromną popularnością wśród dzieci serii książek szwedzkiego pisarza Martina Widmarka – „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”.

W trakcie wydarzenia cały czas działa wypożyczalnia i czytelnia. Można z nich korzystać do godz. 21.00. Noc Bibliotek w Świdnicy zakończy się Flash Mob’em, czyli czytaniem do poduszki z latarkami i ulubionymi książkami.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułBezproblemowy odbiór mieszkania – na co zwrócić uwagę?
Następny artykułNiezwykły duet wystąpi w Kościele Pokoju