Strona główna Kultura Niezwykły duet wystąpi w Kościele Pokoju

Niezwykły duet wystąpi w Kościele Pokoju

0

Wnuczka kompozytora Feliksa Nowowiejskiego, któremu poświęcony jest nowy świdnicki festiwal, organistka Bogna Nowowiejska-Bielawska wraz z mezzosopranistką Marcjanną Myrlak, laureatką pierwszej nagrody prestiżowego konkursu wokalnego International Haendel Competition w Londynie, wystąpią w Świdnicy. Koncert niezwykłego duetu odbędzie się już w niedzielę, 4 czerwca o godz. 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy.
Festiwal Nowowiejski – Świdnica – Organy trwa w Świdnicy. Przed miłośnikami klasycznych dźwięków kolejne dwa wspaniałe koncerty.

4 czerwca o godz. 18.30 wystąpi niezwykły duet.  Organistka Bogna Nowowiejska-Bielawska, wnuczka kompozytora Feliksa Nowowiejskiego, propagatorka muzyki dziadka oraz prezes Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego, oraz mezzosopranistka Marcjanna Myrlak, laureatka pierwszej nagrody prestiżowego konkursu wokalnego International Haendel Competition w Londynie w tym roku.

W ich wykonaniu publiczność usłyszy przede wszystkim muzykę Feliksa Nowowiejskiego, ale także innych kompozytorów – Richarda Straussa i Gustava Mahlera.

Tydzień później, 11 czerwca w niedzielę o godzinie 18.30 wystąpi duet – skrzypce i organy – znakomity warszawski skrzypek Maksymilian Grzesiak wykona w akompaniamencie świdnickiego organisty Macieja Batora m.in. „Wizję” na skrzypce i organy Feliksa Nowowiejskiego, ale także III sonatę skrzypcową Edvarda Griega. Będzie to premiera autorskiej transkrypcji organowej tego utworu, który w oryginale został napisany na skrzypce i fortepian i w tej wersji znany jest melomanom na całym świecie.

Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.

www.chorda-auxit.pl

/Zuzanna Bator/
/Zdjęcie: http://www.nowmusic.pl/

 

Poprzedni artykułŚwidnicka biblioteka wychodzi na ulice [FOTO]
Następny artykułCo za emocje! ŚKPR Świdnica mistrzem Polski! [FOTO]