Strona główna 0_Slider Startuje remont drogi z Bystrzycy Górnej do granic powiatu

Startuje remont drogi z Bystrzycy Górnej do granic powiatu

10

Jedna z najbardziej malowniczych dróg w powiecie świdnickim przejdzie gruntowną odnowę. Już jutro, 21 czerwca, rozpoczną się prace na trasie z Bystrzycy Górnej do granic powiatu świdnickiego między Lubachowem a Zagórzem Śląskim.

To właśnie tą drogą świdniczanie jadą nad Jezioro Bystrzyckie i do Zamku Grodno, bardzo często korzystają z niej rowerzyści. Tymczasem stan nawierzchni z roku na rok jest stawał się coraz gorszy. – Będziemy mieli gładkie jak stół 5,5 kilometra – zapewnia wicestarosta Zygmunt Worsa.  Już w ubiegłym roku za ok. 300 tysięcy złotych została wykonana część prac, m.in. wymieniono bariery ochronne. Teraz zostanie sfrezowana stara nawierzchnia, w jej miejsce położony będzie nowy asfalt. W najbardziej zniszczonych miejscach zostanie wymieniona podbudowa drogi, a na ok. 650 metrach pobocza zostanie ułożony krawężnik.

Remont o wartości 1 mln 230 tysięcy złotych wykona wyłoniona w przetargu firma BISEK-Asfalt z Kostomłotów. Środki w całości pochodzą z budżetu powiatu świdnickiego.

– Ta trasa cieszy się coraz większa popularnością, zwłaszcza po otwarciu nowego ośrodka wypoczynkowego nad zbiornikiem. Ruch jest duży i mamy nadzieję, że po remoncie będzie się jeździło wygodnie i bezpiecznie – mówi Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu świdnickiego. Remont będzie prowadzony etapami. Systematycznie będą wyłączane z ruchu kolejne odcinki pasów drogi, tak, by uciążliwość dla kierowców ograniczyć do minimum. Nie będzie objazdów, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Prace mają się zakończyć pod koniec lipca 2017 roku.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWójt gminy Świdnica z absolutorium
Następny artykułPociski na terenie świdnickiej fabryki