Strona główna 0_Slider Schorowana Beta cierpiała na łańcuchu

Schorowana Beta cierpiała na łańcuchu [Aktualizacja]

0

Aktualizacja – 13 lipca – Beta nadal czeka na nowy dom.

Okrutny los zgotował suczce Becie poprzedni jej właściciel, który przez długie lata trzymał psiaka na łańcuchu. Zaniedbana, niedożywiona i schorowana, z guzem na brzuchu Beta trafiła do świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Pracownicy instytucji zaopiekowali się i wyleczyli suczkę. Dziś radosny psiak czeka na kochający dom, który wynagrodzi wyrządzone jej krzywdy.
Beta trafiła do świdnickiego schroniska pod koniec marca. – Piesek został znaleziony w gminie Żarów. Prawdopodobnie życie spędziła na łańcuchu, ponieważ miała ropną ranę na szyi, do której wdarło się zakażenie – mówi Adrianna Kaszuba ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Suczka była zapchlona, zaniedbana, niedożywiona i schorowana. – Stan suczki stanowił obraz nędzy i rozpaczy. Beta miała też wielkiego guza na brzuchu, a dokładnie w pachwinie. Gdy ją podleczyliśmy, wycięliśmy guza, który okazał się przepukliną z krwiakiem. Najprawdopodobniej przyczyną postania guza było kopnięcie lub potrącenie przez samochód – tłumaczy Adrianna Kaszuba.

Około 8-letnia suczka zerwała się z łańcucha i została odłowiona. Dzięki opiece pracowników schroniska powróciła zdrowia i obecnie tryska energią i radością. – Jest niezwykle miłym pieskiem. Nauczyła się zachowywać czystość. Bez problemu zostaje także sama. To naprawdę kochany zwierzak – dodaje Adrianna Kaszuba.
Poprzedni właściciel pomimo poszukiwań nie został odnaleziony. Teraz Beta czeka na troskliwego opiekuna i na nowy dom.

Tekst: AN
Zdjęcia: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Poprzedni artykułZmiana godziny meczu Polonia-Stal – Unia [LIVE, weekendowy terminarz piłkarski]
Następny artykułWalim znowu rajdowy. Podsumowanie III rundy Autoracing.pl [FOTO]