Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Rodzinne święto w Burkatowie

Rodzinne święto w Burkatowie [FOTO]

0

Muzyczne i artystyczne występy, sportowe miasteczko, rodzinne atrakcje i przysmaki z grilla. Za nami pierwszy Gminny Festyn Rodzinny w Burkatowie.
Piękna pogoda zachęciła wiele rodzin do aktywnego spędzenia pierwszego wakacyjnego weekendu na świeżym powietrzu. W części artystycznej na scenie pojawiły się „Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica” prezentujące swój ostatni muzyczny krążek „Mosty ponad słowami”. Kolejnym muzycznym akcentem był koncert laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wysypisko”. Obrzęd „Nocy Świętojańskiej” prezentował Zespół Pieśni i Tańca Bystrzyca. Na scenie wystąpiły też SMYKI z Pszenna, oraz grupa teatralna „TRADYCJA” z Burkatowa.

Najwięcej emocji dostarczyły uczestnikom rodzinne gry i zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. sportowe miasteczko wraz z pokazem łucznictwa,  balonowy modeling, warsztaty turystyczne w ramach projektu „Cudze chwalicie swego nie znacie”, zjazd na linie, pływanie pontonem zorganizowane przez OSP Burkatów, dmuchane zamki, konne przejażdżki, warsztaty z wicia wianków czy wodne bańki.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica/

Poprzedni artykułOd tygodnia w centrum miasta bez wody
Następny artykułNauka jazdy? [VIDEO]