Strona główna 0_Slider Przyłącz się i pobiegnij po zdrowie dla Mileny

Przyłącz się i pobiegnij po zdrowie dla Mileny

0

Wsiadają na rower, tańczą zumbę, śpiewają, biegają – mieszkańcy powiatu świdnickiego są niezwykle wrażliwi na potrzeby osób, które dotknęło nieszczęście czy choroba. Nie nie miesiąca bez akcji dobroczynnej. Kolejna już 25 czerwca, a zapraszają na nią mieszkańcy Pożarzyska i Klubu Biegacza w Żarowie. Stawką jest zdrowie 9-letniej Mileny.

U 9-letniej Mileny zdiagnozowano nowotwór złośliwy.

Organizatorzy zapraszają do udziału biegaczy wraz z rodzinami, rowerzystów i spacerujących z kijkami oraz tych, którzy po prostu chcą spędzić miło niedzielę, a przy okazji pomóc chorej, ale bardzo dzielnej mieszkance wioski 9-letniej Milenie, u której rok temu zdiagnozowano złośliwy nowotwór.

Dla dzieci przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji: będzie bieg za Scooby-Doo (300 metrów), malowanie twarzy, zabawa przy muzyce, a dla wszystkich loteria fantowa. Nie byle jaka, bo do wygrania będą bilety do kina CINEMA 3D, na żarowski basen, vouchery na zakupy w MPiK-u, kosmetyki, piłki, kubki i mnóstwo innych gadżetów. Każdy zakupiony los to konkretna pomoc dla Milenki.

Głównym punktem będzie biegowy trening. Nie będzie jednak wyścigów, każdy swoim tempem przebiegnie malowniczą trasa wokół Pożarzyska – dystans 5, albo 10 km. Trasę przejdą też wielbiciele nordic walking, przejadą rowerzyści, bo do organizacji włączył się Rowerowy Żarów.

Wśród wszystkich, którzy zapiszą się na bieg (opłata 20 złotych) zostaną rozlosowane nagrody. Nie byle jakie, bo zmywarka firmy Electrolux, drewniane wieszaki na medale wykonane przez „Pracownię Stylu” i talony do sklepu Decathlon.  – Zapraszamy od godz. 11.00 do Pożarzyska (boisko). Nie przyjeżdżajcie najedzeni. Panie z koła gospodyń wiejskich upieką nam pyszne ciasta! – zachęcają społecznicy.

/opr. red./

Poprzedni artykułPonad 40 pocisków na terenie świdnickiej fabryki
Następny artykułOstatni dzwonek w świebodzickich szkołach