Strona główna 0_Slider Policyjna akcja „Pasy”

Policyjna akcja „Pasy”

0

Świdniccy policjanci na drogach  powiatu przez całą niedzielę prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Pasy”. Podczas akcji funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.Przypomnijmy – za niezapięte pasy grozi 100 złotych mandatu zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Jak pokazują ostatnie tego typu działania, część osób przemieszczających się pojazdami lekceważy przepisy obowiązujące w tym zakresie, a to właśnie pasy bezpieczeństwa w przypadku zderzenia najczęściej ratują ludzkie życie.

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem, ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. W momencie uczestniczenia w wypadku to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także fotelików przeznaczonych do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Działania pn. „Pasy” będą miały na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Wzmożone kontrole potrwają do 22.00.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułOłówek Pawła: wycinka drzew
Następny artykułNa reklamówkę nie wystarczyło?