Strona główna Wydarzenia Świdnica Piknik, upominki i życzenia dla dzieciaków z „Serca”

Piknik, upominki i życzenia dla dzieciaków z „Serca” [FOTO]

0

Piękna pogoda, uśmiechy na twarzach i mnóstwo atrakcji towarzyszą dzieciom bawiącym się na pikniku nad Zalewem Witoszówka. Z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” przygotowało dla najmłodszych konkurencje z nagrodami, upominki, słodycze, gry i zabawy.
Z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” przygotowało dziś dla swoich podopiecznych piknik z całym mnóstwem atrakcji. Dziecięce świętowanie zorganizowane zostało nad Zalewem Witoszówka. Na początek prezes SPDC „Serce” Ewa Górecka odczytała list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, w którym oprócz życzeń dla najmłodszych, przypominał o ważnej roli wprowadzenia praw dziecka. Pełne serdeczności słowa skierowała do dzieciaków w dniu ich święta także Ewa Górecka. – Życzę dzieciom uśmiechu, szczęścia i spełnienia marzeń. Chciałabym, by mogły realizować swoje plany i aby dawało im to wiele satysfakcji oraz radości – mówiła prezes SPDC „Serce”.

Dziecięce świętowanie rozpoczęło się od wspólnego grillowania z różnymi przysmakami. Następnie wychowawcy oraz wolontariusze zaprosili dzieci do licznych gier, zabaw i konkurencji. – W ramach pikniku przewidzieliśmy bieg wokół zalewu, zabawy w workach czy przeciąganie liny. Ponadto starsze dzieci będą mogły skorzystać z rowerków wodnych i popływać na zalewie – wymienia Agnieszka Szcześniak-Staniszewska z SPDC „Serce”.

Każde dziecko otrzyma dziś certyfikat za udział w wydarzeniu, a także upominki w formie słodyczy oraz maskotkę. Dla zwycięzców konkurencji przewidziano zabawki, dyplomy oraz puchary wypełnione słodkościami.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pikniku dla dzieci z okazji ich święta – wychowawcom – Justynie Komanieckiej i Bożenie Olejarczyk, prezes Ewie Góreckiej, wolontariuszowi Henrykowi Staniszewskiego oraz Alicji Dąbrowskiej. Ponadto fundatorom nagród i upominków dla dzieci – dyrektorowi Osir-u w Świdnicy Jerzemu Żądło, świdnickiej Drukarni DGE oraz świebodzickiej firmie „Śnieżka” – dodała Agnieszka Szcześniak-Staniszewska.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” jest społeczną organizacją stawiającą dobro dziecka na pierwszym miejscu, gotową przeciwdziałać wszelkim formom łamania praw dzieci bez względu na zagrożenie interesów własnych. Wprowadzając w życie swoje cele SPDC „SERCE” realizuje program integracji dzieci z różnych środowisk. Obecnie stowarzyszenie w Świdnicy ma pod opieką 67 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułGimnazjaliści włączyli się do bicia rekordu
Następny artykułNoc Bibliotek z atrakcjami w Świdnicy