Strona główna Wydarzenia Świdnica Gimnazjaliści włączyli się do bicia rekordu

Gimnazjaliści włączyli się do bicia rekordu

0

Nie tylko Szkoła Podstawowa nr 105, o czym dzisiaj informowaliśmy, buła rekord czytelnictwa. Także uczniowie Gimnazjum nr 3 uczcili Dzień Dziecka włączając się w Ogólnopolską Akcję Wspólnego Czytania, która polega na biciu rekordu w liczbie osób czytających w tym samym momencie.

Punktualnie o godzinie dziesiątej na boisku szkolnym zgromadziły się wszystkie klasy tworząc wielką literę K – jak książka. Każdy z uczniów zaopatrzony był w okulary. Nie był to przypadkowy rekwizyt, gdyż czytano wiersz Julian Tuwima „Okulary”, o roztargnionym panu Hilarym. Czytających wspomagała piosenka w wykonaniu zespołu „Centrum Uśmiechu”. Uczniowie chętnie przypomnieli sobie nie tak odległe dzieciństwo i lekkie, miłe teksty, które mu towarzyszyły.

Klasy zaprezentowały fantazyjne przebrania za ulubionych bohaterów lektur w pokazie „Witajcie w naszej bajce” zaproponowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką Katarzyny Osowskiej. Najciekawsze stroje nagrodzono słodyczami. Przemarszom przebierańców towarzyszyły popularne piosenki z filmów Disneya. Imprezę zakończyło brawurowe odtańczenie zumby przez całą szkołę pod przewodnictwem uczennic z klasy 3c. Organizatorami wydarzenia  były nauczycielki bibliotekarki Monika Godula i Wanda Śliwowska.

/Źródło i zdjęcia G3 w Świdnicy/

Poprzedni artykułJakim majątkiem dysponują świdniccy prezydenci i urzędnicy?
Następny artykułPiknik, upominki i życzenia dla dzieciaków z „Serca” [FOTO]