Strona główna 0_Slider Niezwykła noc w liceum

Niezwykła noc w liceum

0

Zamiast z przyjaciółmi otwierać imprezowy weekend, będą się uczyć. Jednak na tę akurat noc gimnazjaliści czekają z niecierpliwością. Po raz trzeci wspólnie z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Wrocławskiego i nauczycielami II LO młodzież rozwikła zagadki budowy żelek, tajemnice storczyków i średniowiecznej kuchni wrocławian. Na 9 czerwca zaplanowano III Noc z Biologią.

Uroczyste rozpoczęcie zaplanowano o 15.30, a następnie będą odbywać się 45 minutowe warsztaty w grupach. Zgodnie z harmonogramem każda grupa weźmie udział w 5 zajęciach.

Jak co roku w II LO spotkają się pracownicy i studenci Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i zainteresowani zagadnieniami biologicznymi uczniowie gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Dla uczestników III Świdnickiej Nocy z Biologią nasi goście z Wrocławia przygotowali różnorodną tematykę zajęć. Wśród tematów: Laboratorium z prelekcją na temat – Wpływ pasożyta na żywiciela.
Dyskusja o tym, czy ryby czują ból i czy posiadają świadomość? Warsztat o „ Martwym drewnie w ciągłym obiegu” pozwoli uwolnić fantazję uczestników. Warsztat o „Architekturze galaretki i żelek” wyjaśni czym są biopolimery i jakie mają własności? Dracula Luer – książę ciemności to wykład o fascynacji storczykami i legendach o nich. Prezentacji dokonają dr hab. Anna Jakubska –Busse i jej doktoranci. Warsztat „Od molekuł do człowieka „pomoże zostać naukowym detektywem. O tym, jak kręgowce odbierają otaczający je świat, opowie mgr Tomasz Sienkiewicz.  Czołgi zwierzęcego świata …. to historia o niezwykłym nosorożcu – Stefanii. Uczestnicy dowiedzą się, co jadano w średniowiecznym Wrocławiu? Czy na podstawie kości uda się ustalić menu?
Noc z Biologią wspiera powiat świdnicki.

 

Poprzedni artykułŚwidnicka „Czwórka” z medalami w Zgorzelcu
Następny artykułMłodzi lekkoatleci walczyli o pierwsze w swoim życiu medale