Strona główna Sport Lekkoatletyka Młodzi lekkoatleci walczyli o pierwsze w swoim życiu medale

Młodzi lekkoatleci walczyli o pierwsze w swoim życiu medale

0

Najmłodsi lekkoatleci stanęli do rywalizacji w wieloboju klas pierwszych i drugich szkół podstawowych zorganizowanych 31 maja na Stadionie Zawiszów przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dla większości z nich było to pierwsze spotkanie w tak poważnej rywalizacji.

Większość z uczestników po raz w swoim życiu zdobyła medale. Podobnie jak siatkówka plażówka, tak i wielobój lekkoatletyczny klas I-II to ostatnia dyscyplina sportowego „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”. Do rywalizacji w trzech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, stanęły cztery klasy pierwsze i trzy klasy drugie. Drużyny złożone były z dziesięciorga uczniów danej klasy, po pięciu chłopców i dziewczynek. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma zwycięstw i zajętych miejsc z każdej z trzech konkurencji. Jak na tak młody wiek dzieciaki doskonale dawały sobie radę we wszystkich dyscyplinach. Drużyny rywalizowały też o awans do finału strefy wałbrzyskiej. Do dalszego szczebla rozgrywek przechodzą po dwie najlepsze klasy. Finał strefy wałbrzyskiej klas I-IV odbędzie się 14 czerwca o godz. 11.00 również na Stadionie Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy – relacjonuje Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Ostatecznie poszczególne klasy zajęły miejsca:

Klasa I:

 1. SP 6 – 3 pkt
 2. SP 8 – 8 pkt
 3. SP 4 – 8 pkt
 4. NSP Bliżej Dziecka – 11 pkt

Klasa II:

 1. SP 4 – 4 pkt
 2. SP 6 – 6 pkt
 3. NSP Bliżej Dziecka – 8 pkt

Oddzielna klasyfikacja przygotowana została dla dziewcząt i chłopców. Na wynik do punktacji współzawodnictwa liczyła się suma osobno dziewcząt z klas pierwszych i drugich, tak samo w kategorii chłopców. Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:

 1. SP 6 – 10 pkt
 2. SP 4 – 8 pkt
 3. NSP Bliżej Dziecka – 7 pkt
 4. SP 8 – 6 pkt

Chłopcy:

 1. SP 4 – 10 pkt
 2. SP 6 – 8 pkt
 3. NSP Bliżej Dziecka – 7 pkt
 4. SP 8 – 6 pkt
Poprzedni artykułNiezwykła noc w liceum
Następny artykułŚwidnicki Test Przedszkolaka podsumowaniem programu „Mali Wspaniali”