Strona główna 0_Slider Niebezpiecznie na placu zabaw w Parku Centralnym

Niebezpiecznie na placu zabaw w Parku Centralnym [FOTO]

8

Przykra niespodzianka spotkała najmłodszych świdniczan w Dniu Dziecka. Uszkodzeniu uległo jedno z urządzeń na placu zabaw Parku Centralnym. Mimo że to miejsce dzięki budżetowi obywatelskiemu w 2014 roku zostało doposażone, dzisiaj nie prezentuje się imponująco.

W Parku Centralnym trwa pierwsza część gruntownej modernizacji. Na razie dzieci korzystają z urządzeń, montowanych przez ostatnie lata. W 2014 roku za 100 tysięcy złotych w ramach I edycji budżetu obywatelskiego przybyły m. in. zjazd linowy i piramida do wspinaczki. Jednym ze starszych urządzeń jest domek z torem przeszkód.

Połowa świdnickich włodarzy otwierało plac przy Drzymały. A w Parku Centralnym takie oto widoki z dnia dzisiejszego. Nie wiedziałem, gdzie zgłosić zagrożenie dla dzieci, bo żadnych namiarów na placu zabaw nie było, więc może za pośrednictwem Państwa? – napisał 1 czerwca do redakcji czytelnik, załączając zdjęcie.

O uszkodzeniu została powiadomiona Straż Miejska, która natychmiast po zgłoszeniu interwencji zabezpieczyła urządzenie taśmami oraz powiadomiła odpowiedzialny za utrzymanie miejskich placów zabaw wydział w Urzędzie Miejskim.

Czekamy na informację Urzędu Miejskiego w sprawie nadzoru nad bezpieczeństwem urządzeń na świdnickich placach zabaw.

Informacja przekazana przez rzeczniczkę prasową UM Magdalenę Dzwonkowską:

Dwa razy w tygodniu place zabaw kontrolowane są przez pracowników firmy, którzy prowadzą również konserwacje urządzeń zabawowych. Sprawdzane są one pod względem sprawności oraz bezpieczeństwa dla korzystających z nich dzieci. Po telefonicznym zgłoszeniu przez Straż Miejską miejsce zostało zabezpieczone. Podjęto również niezwłoczne działania, w celu wymiany zbutwiałej belki stanowiącej część uszkodzonego urządzenia. Po godz. 13.00 usunięto awarię. Na każdym placu zabaw znajduje się regulamin jego funkcjonowania, gdzie odnaleźć można numer telefonu do Straży Miejskiej. Bardzo prosimy więc o zgłaszanie takich interwencji, gdyż na ponad 20 ogólnodostępnych, zlokalizowanych na gruntach miejskich  placach,  nie ma możliwości, aby osoby kontrolujące były o każdej porze i każdego dnia. Zwracajmy więc uwagę wszystkim, którzy niszczą i korzystają z urządzeń zabawowych w niewłaściwy sposób, a jeśli będzie to nieskuteczne, dzwońmy do Straży Miejskiej. Serdecznie dziękujemy mieszkańcowi za zgłoszenie awarii, co pozwoliło nam na szybką reakcję. 

/asz/

 

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz rozrywek
Następny artykułCzerwiec z kinem CINEMA3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]