Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz rozrywek

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz rozrywek

0

Święto Dzika, Noc Bibliotek, Dzień Dziecka, Targ Ziemi, Giełda Staroci, pikniki, festyny czy koncerty Hey, Blue Cafe oraz Pięknych i Młodych. Podpowiadamy, co można robić w powiecie świdnickim w ten weekend.
Dni Świdnicy 2017

Koncerty gwiazd i lokalnych artystów, Gryfiada czy Piknik Sportowy zaplanowano na tegorocznych Dniach Świdnicy. Święto miasta rozpocznie się już dziś i potrwa do 4 czerwca. Impreza odbywać się będzie na Rynku oraz na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.W tym roku na świdnickiej scenie wystąpią – Hey, Blue Cafe, Piękni i Młodzi. Dla nieco młodszych odbiorców zaśpiewa Majka Jeżowska. Podobnie jak w ubiegłym roku, koncerty odbędą się na terenie OsiRu, w ramach Letniej Sceny Eski.
Szczegółowy program na plakacie.
Zawody strażackie w Strzegomiu
„Czesko-polskie zawody strażackie” („Česko-polské hasičské závody”) rozpoczną się o godz. 11.00 3 czerwca na stadionie OSiR w Strzegomiu. – Serdecznie zapraszam sympatyków pożarnictwa na te interesujące zawody. Zapowiada się niezwykle emocjonująca rywalizacja pomiędzy czeskimi a polskimi strażakami. Podczas imprezy będziemy również gościć przedstawicieli strażaków z miejscowości Podhajce na Ukrainie – informuje Urszula Olszewska, prezes zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu.

W sobotę (03.06) w godzinach porannych na najmłodszych w godzinach od 8.00 do 9.30 na dolnej płycie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu będzie czekać nie lada atrakcja. W ramach zawodów strażackich odbędą się bezpłatne loty balonu na uwięzi. Po zakończonym pokazie dla dzieci balon będzie latał nad miastem, promując zawody strażackie. Wydarzenie odbędzie się tylko w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych.
Turniej Szachowy w Świebodzicach
W sobotę, 3 czerwca od 10.00 do 13.30 trwać będzie I Świebodzicki Turniej Szachowy. Rozgrywki odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Do godz. 9.45 przyjmowanie zgłoszenia uczestników. Turniej ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Ilość miejsc ograniczona do 60 osób.
Dzień Dziecka w Galerii Świdnickiej
Z okazji Dnia Dziecka Galeria Świdnicka przygotowała w sobotę, 3 czerwca w godz. od 11.00 do 18.00 wiele atrakcji. Najmłodsi będą mogli chociażby samodzielnie ozdobić t-shirty w „Fabryce koszulek”, stworzyć w „3D mania” długopisami 3D własne przestrzenne figurki czy puszczać ogromne bańki mydlane podczas „Bubble day”.
Święto Dzika w Świdnicy
Święto Dzika, organizowane w ramach Dni Świdnicy, rozpocznie się o godz. 12.00 na świdnickim Rynku. 17 jednostek Lasów Państwowych przygotowało mnóstwo stoisk edukacyjnych. W formie licznych gier, zabaw i konkursów najmłodsi po raz kolejny odkrywać będą bogactwo polskiej przyrody, a także zapoznawać się z tematem ekologii i dbania o środowisko. Nie zabraknie jednej z największych atrakcji ekologicznego święta – zagrody z dzikami, pokazów drapieżnych ptaków oraz pokazowego ula z pszczołami. W programie znajdą się również m.in. sygnały myśliwskie w wykonaniu zespołu „Muflonowe Rogi”, pokazy filmów przyrodniczych, ścianka z dzikiem do zdjęć czy degustacja potraw. Przyrodniczym zabawom będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia, jak chociażby występy „Rozśpiewanych Dzieciaków Gminy Świdnica”, Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” oraz Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” czy koncert Majki Jeżowskiej.
Festyn parafialny w Jaworzynie Śląskiej
W sobotę, 3 czerwca od godz. 15.00 Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na coroczny festyn. Podobnie jak w ubiegłych latach świętowanie rozpocznie Msza Święta, która odprawiona zostanie na placu za kościołem. W programie przewidziano występy artystyczne dzieci oraz zespołów tańca. Z koncertem wystąpi również zespół Bethel wraz z Bielat Sound.W trakcie festynu przeprowadzona zostanie również loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Do tych, do których uśmiechnie się los powędrują cenne narody, takie jak: zmywarka, rower czy tablet. Na zakończenie organizatorzy przewidzieli zabawę taneczną z zespołem AXEL.
Noc Bibliotek w Świdnicy
Tegoroczna Noc Bibliotek w Świdnicy rozpocznie się w sobotę, 3 czerwca o godz. 16.00. W wydarzeniu wezmą udział goście z Czech z zaprzyjaźnionej biblioteki z Polic nad Metują. Tradycyjnie na początek nocnej przygody w bibliotece świdniccy czytelnicy wspólnie przeczytają wiersz tym razem Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”. Oprócz tego w programie mnóstwo atrakcji. Na skwerze przy ul. Franciszkańskiej biblioteka przygotowała różnego rodzaju animacje, jak chociażby duże bański mydlane, malowanie twarzy, maxigrę oraz cieszącą się powodzeniem czytelnię pod chmurką, w ramach której na leżakach można oddać się lekturze książki lub posłuchać ulubionej muzyki czy książki. Część wydarzeń odbędzie się w budynku biblioteki, jak chociażby wykład przedstawiający ciekawą historię budynku świdnickiej biblioteki, dawnej będącego Pałacem Cystersów Krzeszowskich czy seans filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”.W trakcie wydarzenia o nietypowej porze w godzinach od 16.00 do 21.00 będzie można skorzystać z wypożyczalni, multimediów oraz czytelni. Noc Bibliotek w Świdnicy zakończy się Flash Mob’em, czyli czytaniem do poduszki z latarkami i ulubionymi książkami.
Festyn wiejski w gminie Dobromierz
W sobotę, 3 czerwca o godz. 17.00 rozpocznie się festyn wiejski w Czernicy. W programie imprezy występ zespołu Fire Dance ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie oraz zespołu biesiadno-ludowego ,,Czerwone Róże”. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji także dla najmłodszych mieszkańców, którzy będą mogli skorzystać m.in. z kącika artystycznego, bloku sportowego czy stoisk z zabawkami, żelkami, watą cukrową i popcornem. Ponadto gospodynie z Czernicy przyrządzą pyszne potrawy z grilla, chleb ze smalcem, domowe ciasto, kawę i herbatę. Podczas imprezy czynny będzie także bufet ,,U Dobromira”. Na zakończenie przewidziano zabawę taneczną przy muzyce Wojciecha Delekty.
Giełda Staroci w Świdnicy
Giełda Staroci, która od ponad ćwierćwiecza gromadzi tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska miłośników antyków czy łowców okazji, rozpocznie się w niedzielę, 4 czerwca o godz. 8.00. Stałe spotkania organizowane w pierwszą niedzielę miesiąca na świdnickim Rynku mają na giełdzie kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Na pchlim targu w Świdnicy można kupić całe mnóstwo rozmaitości, a wśród nich meble, dzieła sztuki i biżuterię czy stare zegary.
Targ Ziemi 124 w Kraskowie
W gminie Marcinowice, a dokładnie w urokliwym Kraskowie odbędzie się już druga odsłona tegorocznego Targu Ziemi 124. Na wydarzeniu nie zabraknie tradycyjnych smaków, świeżych produktów od lokalnych dostawców, warsztatów edukacyjnych oraz wielu atrakcji dla całych rodzi. Targi odbywają się raz w miesiącu do grudnia tego roku w godz. od 12.00 do 16.00 w Bzowej Ostoi w Kraskowie. Na każdym z nich organizatorzy przygotowują kilka nowości.
Piknik rodzinny w Świebodzicach
W świebodzickim parku miejskim w niedzielę, 4 czerwca w godz. od 14.00 do 19.00 zaplanowano chrześcijański piknik rodzinny. Szczegółowy program na plakacie.
Festyn dziecięcy w Strzegomiu
W niedzielę, 4 czerwca o godz. 14.00 na terenie OSiRu w Strzegomiu odbędzie się 20. jubileuszowy Festyn Dziecięcy „Wspólnie przeciw uzależnieniom”. Szczegółowy program na plakacie.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułNiebezpiecznie na placu zabaw w Parku Centralnym [FOTO]