Strona główna 0_Slider Kompleks boisk z budżetu obywatelskiego gotowy

Kompleks boisk z budżetu obywatelskiego gotowy [FOTO]

5

Popisy utalentowanej młodzieży z Gimnazjum nr 2 i świdnickich klubów sportowych, mini koncert Natalii Widuto i wreszcie charytatywny bieg dla Ugandy towarzyszyły otwarciu kompleksu sportowego przy placówce, która od września na powrót stanie się Szkołą Podstawową nr 2. Dzieci z zapałem testowały dzisiaj nawierzchnie i urządzenia.

Budowa kompleksu była ostatnim zwycięskim projektem ogólnomiejskim, który zyskał najwięcej głosów od mieszkańców i został skierowany do realizacji. Został też w rekordowym czasie urzeczywistniony. Planowany termin zakończenia wyznaczono na sierpień, tymczasem już wczoraj zakończyły się procedury odbioru. – Czekamy jeszcze tylko na zainstalowanie monitoringu i z boisk do 21.00 będzie mógł korzystać każdy chętny – cieszy się Alicja Matysik, dyrektorka placówki. Wylicza, że w miejsce asfaltowego placu powstały trzy wielofunkcyjne boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej, bieżnia do skoku w dal i stanowisko do rzutu młotem. Są też ławki, na których można odpocząć. Inwestycja kosztowała 1,2 miliona złotych. – Szkoda, że boisko do nogi takie małe. Ale ogólnie w porządku – mówi nastoletni Maks, który na otwarcie przyszedł w profesjonalnym stroju piłkarskim i zapowiedział, że będzie tu przychodził jak tylko będzie miał czas.

Po wakacjach obiekt będzie służył dzieciom i młodzieży. Gimnazjum nr 2 w wyniku reformy oświaty na powrót staje się szkołą podstawową. – Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się otworzyć aż tyle oddziałów w szkole podstawowej. Będzie oddział zerowy, dwie klasy pierwsze, dwie trzecie, czwarta szósta, siódma i osiem gimnazjalnych. Dzięki temu udało się też uratować miejsca pracy w naszej szkole – dodaje Alicja Matysik.

Szkoła podczas wakacji zostanie dostosowana do przyjęcia najmłodszych dzieci. Poza tym wszystkie najważniejsze inwestycje, związane z termomodernizacją, dostosowaniem placówki do potrzeb osób niepełnosprawnych i zagospodarowaniem terenu zostały wykonane. Trwa jeszcze budowa drogi dojazdowej.

/asz/
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułNa kasę miejsca nie ma
Następny artykułUtalentowana świdnicka „szóstka”