Strona główna 0_Slider Grand Prix dla świdnickich UTW-orków

Grand Prix dla świdnickich UTW-orków

4

Sukcesem zakończył się występ zespołu teatralnego Uniwersytetu III Wieku w Świdnicy podczas warszawskich juwenaliów. Za spektakl „Pamiętam, jakby to było wczoraj”, świdniccy seniorzy-studenci otrzymali główną nagrodę.

Zdjęcie ze strony UTW

Juwenalia studentów III wieku miały już dziesiąta edycję. Z całej Polski do Warszawy w dniach 19-21 czerwca zjechało ponad 3,5 tysiąca aktywnych seniorów, którzy reprezentują uniwersytety trzeciego wieku i inne organizacje oraz instytucje. 200 zespołów prezentowało się w czterech kategoriach – teatr, taniec, muzyka i literatura. Jury uznało, że najlepsze przedstawienie przygotowała świdnicka grupa UTW-orki.

Grupę tworzy 16 osób.  Artyści amatorzy sięgnęli do pokładów swojego talentu prezentując po mistrzowsku piękny tekst z wielkim sercem i radością. Scenografia pomysłu Grażyny Kozmowskiej i oprawa techniczna: dźwięk i obraz Ewy Oleśkiewicz przeniosły widzów w lata młodości – lata dziecięcych zabaw, szkolnych przygód, rodzinnych wydarzeń.

Nagrodę świdniccy amatorzy przyjęli z wielka radością. Teresa Cora – opiekun artystyczny Grupy Teatralnej- skomentowała słowami z przedstawianej prezentacji: „ To czas, kochani, zrobił swoje najlepiej jak potrafił”. – Wracaliśmy z Juwenaliów bardzo szczęśliwi i dumni, że tak skutecznie udało nam się promować nasz Uniwersytet i Świdnicę, nasze miasto – podkreśla Krystyna Lasek, prezes UTW w Świdnicy.

/opr. asz/

Poprzedni artykułNajwygodniejsza chwilówka na letnie wakacje
Następny artykułKolejne automaty w rękach policji