Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Mistrzostwa hokeju na rolkach, Noc Świętojańska czy Dni Goethego w urokliwym Bagieńcu? Podpowiadamy, co można robić w powiecie świdnickim w ten weekend.
Mistrzostwa hokeju na rolkach w Świdnicy

Od 23 do 25 czerwca w wyremontowanej hali lodowiska kibice zobaczą aż 20 meczów. W szranki staną drużyny: CCM Mad Dogs Sopot, Bombers Malbork, Marsjanie Opole, Tempish Polonia Bytom, Team Hockey Łódź, MadMag Naprzód Janów Katowice, Czarne Pantery Cieszyn i LUCE Powerslide Bielsko-Biała. Finaliści zostali wyłonieni w drodze turniejów eliminacyjnych, w których brało udział czternaście drużyn. Wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego będą bronić hokeiści z Bytomia. Na wszystkie mecze wstęp wolny.
Wystawa malarstwa w Świdnicy
W piątek, 23 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Fotografii otwarta zostanie wystawa malarstwa Mirka Antoniewicz pod tytułem – „Gruboskórce i nosorogi oraz zielony słoń”. Wstęp wolny.
Artysta urodził się w 1954 roku we Wrocławiu, gdzie do tej pory mieszka i pracuje. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany malarz ma na swoim koncie ponad 40 wystaw indywidualnych i liczne wystawy zbiorowe.

Spektakl „Książę Niezłom” w Świdnicy
W piątek, 23 czerwca o godz. 18.30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się Finał Alchemii Teatralnej przed wakacjami, na którym zaplanowano pokaz „Książę Niezłom” według sztuki Mateusza Pakuły oraz rozstrzygnięcie konkursu na sztukę teatralną. Wstęp wolny.
Wycieczka po Świdnicy
W sobotę 24 czerwca o godz. 11.00 zaplanowano kolejną wycieczkę z cyklu „Z Mama i Tatą odkrywam Świdnicę 2017”. Tym razem dzieci podczas spaceru przewodnik przedsatwi legendę „O tresowanej kawce i smoku, co mieszał w piwnicy, o królu zwanym Ślepym”. Start przy Fontannie Neptuna. Udział bezpłatny.
Towarzyskie mecze przyjaźni w Strzegomiu
Noc Świętojańska oraz Przegląd Piosenki Biesiadnej i Ludowe

W sobotę, 24 czerwca o godz. 14.00 nad stawem miejskim w Żarowie rozpocznie się IX Przegląd Piosenki Biesiadnej i Ludowej. Od godz. 19.30 zaplanowano natomiast zabawę pod gołym niebem z zespołem Walter Band.
W programie:
14.00 Otwarcie IX Przeglądu Piosenki Biesiadnej i Ludowej / Pływanie po stawie / Gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych
14.05 Senyor Ryci
14.30 Siwy Włos
15.00 Górzanie
15:30 Żarowianie
16.00 Kapela Bielawska
16.30 Cord
17.00 Krukowianie
17.30 Cicha Woda
18.00 Goczałkowianie
18.30 Swojacy
19.30 Zabawa z zespołem Walter Band

Festyn rodzinny w Burkatowie
24 czerwca, boisko sportowe w Burkatowie (gmina Świdnica) wypełni się dźwiękami piosenek Rozśpiewanych Dzieciaków gminy Świdnica. W programie także koncert laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wysypisko” oraz liczne atrakcje dla całych rodzin. Festyn rozpoczyna się o godz. 15.00.
Dni Goethego w Bagieńcu
Warsztaty i zajęcia, wernisaż prac Ryszarda Chmiela oraz spektakl czekają na uczestników Dni Goethego w Bagieńcu. Wydarzenie pełne sztuki i zabawy zaplanowano w dniach 24 i 25 czerwca. Wstęp wolny.
Festyn wiejski w Dzierzkowie (gmina Dobromierz)
Turniej siatkówki plażowej

Turniej rozpocznie się 25 czerwca o godz. 10.00. Zapisy w dniu imprezy od godz. 9.30 w pobliżu boisk Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej 35.
Bieg dla Mileny
Bieg dla Mileny w Pożarzysku (gmina Żarów) rozpocznie się w niedzielę, 25 czerwca o godz. 11.00. Impreza poświęcona będzie chorej, ale bardzo dzielnej mieszkance wioski 9-letniej Milenie, u której rok temu zdiagnozowano złośliwy nowotwór. W programie wydarzenia – dla dzieci – bieg za Scooby-Doo (300 metrów), malowanie twarzy, zabawa przy muzyce, a dla wszystkich loteria fantowa. Głównym punktem będzie biegowy trening. Każdy swoim tempem przebiegnie wokół Pożarzyska – dystans 5, albo 10 km. Trasę pokonają również wielbiciele nordic walking oraz rowerzyści, bo do organizacji włączył się Rowerowy Żarów. Opłata startowa 20 zł.
Teatralne powitanie wakacji
Zebrała: AN

Poprzedni artykułLetnie koncerty jazzowe [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPochwal się świadectwem i odbierz nagrody!