Strona główna Konkursy Letnie koncerty jazzowe

Letnie koncerty jazzowe [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Wiadomo już, którzy czytelnicy świdnica24.pl, wybiorą się na koncert Lunar Quartet w Wałbrzychu. Zespół gitarzysty jazzowego i kompozytora Mateusza Puławskiego wystąpi w ramach letniej odsłony 24. Świdnickich Nocy Jazzowych. Wydarzenie muzyczne zaplanowano zaplanowano 29 czerwca w wałbrzyskim Klubie A’propos.

Letnia edycja w ramach 24. Świdnickich Nocy Jazzowych rozpocznie się nietypowo w Wałbrzychu od koncertu Lunar Quartet feat. Wojciech Lichtański. Formacja gitarzysty jazzowego i kompozytora, pochodzącego ze Świdnicy Mateusza Puławskiego zagra 29 czerwca o godz. 19.00 w Klubie A’propos.

Romantyzm Lunar Quartet
Formacja powstała w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie z inicjatywy Mateusza Puławskiego. – Lunar Quartet jest w wielu aspektach romantycznym zespołem. Poszukujemy emocjonalnej więzi z słuchaczem. Reprezentujemy indywidualizm w muzyce. Opieramy nasze utwory na niemuzycznej treści, bardzo często na wpływie księżyca na nasze życie. Nasz przekaz jest czysty i dociera do publiczności. Jazz, który tworzymy, jest uszyty na miarę każdego, kto nie tylko łaknie pięknych dźwięków ale również poruszających obrazów i nadzwyczajnej estetyki. Jednym słowem: sztuki – tak opisuje zespół Mateusz Puławski.

W marcu zeszłego roku został wydany drugi krążek formacji, „Change Of Seasons”, który opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości. Ten temat został przedstawiony w akustycznej jazzowej oprawie przy pomocy XIX-wiecznie brzmiących, lirycznych kompozycji, ekscytujących improwizacji i głęboko osadzonego groovu.

Album podobnie jak debiutancka płyta zespołu„Half Moon Heart”, został bardzo dobrze przyjęty przez holenderską (i nie tylko) prasę jazzową. Był on również emitowany w radio zarówno w Holandii, jak i w Polsce, Niemczech, czy Hiszpanii. Zespół odbył dwie trasy koncertowe, w tym jedną po Holandii, Belgii i Polsce w 2016 roku, promując krążek „Change of Seasons”.

Tegoroczna trasa koncertowa rozpoczyna się w lato. Mateusz Pulawski Lunar Quartet przyjeżdża do Polski i Niemiec z nowym materiałem. Podczas turnee zespół zarejestruje ścieżki do nowego, trzeciego już albumu. Część tego materiału będzie można, przedpremierowo, usłyszeć na żywo. W trasę kwartet zabiera ze sobą jednego z najbardziej utalentowanych polskich alcistów młodego pokolenia Wojciecha Lichtańskiego.

Obecnie w skład Mateusz Pulawski Lunar Quartet wchodzą – Mateusz Puławski (gitara), Thomas Winther Andersen (kontrabas), Nicolo Ricci (saksofon) i Henning Luther (perkusja).

Bilety na koncert w wałbrzyskim Klubie A’propos w cenie – przedsprzedaż 25zł, w dniu koncertu 35zł.

Rozwiązanie konkursu
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze zaproszenia na koncert Lunar Quartet w Wałbrzychu. Pytanie konkursowe brzmiało: Którego Liceum w Świdnicy jest absolwentem Mateusz Puławski?. Odpowiedź: Mateusz Puławski jest absolwentem III Liceum Ogółnokształcącego w Świdnicy. Zaproszenia otrzymali – Barbara Dominiak oraz Barbara Pidanty.

Poprzedni artykułBo brzydko się odezwał
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez