Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” na świdnickim Rynku, Mydlany park w Żarowie, przejazd kolumny 50 modeli kultowego samochodu Ford Mustang czy Noce Jazzowe. Podpowiadamy co można robić w ten weekend.
Folklor we wszystkich barwach świata

XX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą” rozpocznie się dziś o godz. 16.30 w Świdnicy. Tym razem wystąpią na nim zespoły z Polski, Chin, Siedmiogrodu, Czech, Kostaryki, Turcji, Gruzji, Polski.
Najpierw tancerze w barwnym korowodzie na świdnickim Rynku zaprezentują bogactwo swojej kultury i tradycji. Następnie o godz. 17.00 zespoły wystąpią w koncercie galowym „Krzyczera i jej goście dla Świdnicy”. Na scenie w barwnym pełnym muzyki i tańca widowisku ukazującym piękno folkloru z całego świata publiczność zobaczy około 250 artystów. Gospodarzami wydarzenia będą Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” oraz świdnickie zespoły – „Krąg” i „Jubilat”. Wstęp wolny.

Wyjątkowy koncert w Kościele Pokoju
Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit zaprasza na wyjątkowy koncert organowy do świdnickiego Kościoła Pokoju. Dziś o godz. 18.30, w ramach Festiwalu Nowowiejski – Świdnica – Organy, zagra Karol Mossakowski, młody i uznany organista, który na co dzień mieszka i pracuje w Paryżu. W Świdnicy artysta wykona muzykę Feliksa Nowowiejskiego, Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz autorskie improwizacje na tematy zaczerpnięte z muzyki F. Nowowiejskiego. Wstęp wolny.
„Z mamą i tatą odkrywam Świdnicę” – warsztaty
Tym razem w ramach cyklu „Z mamą i tatą odkrywam Świdnicę” zaplanowano zajęcia „Mury, baszty, kamienice, czyli jak budowano Świdnicę?” połączone z warsztatami artystycznymi w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wydarzenie rozpocznie się 1 lipca o godz. 11.00.
Kultowy Ford Mustang w Świdnicy
Już w najbliższą sobotę, 1 lipca o godz. 16.00 kolumna około 50 modeli kultowego samochodu Ford Mustang przejedzie z ul. Wokulskiego do świdnickiego Rynku, gdzie od godz. 16.30 do 18.00 każdy z bliska będzie mógł podziwiać amerykańskie perełki motoryzacji. Organizatorem wydarzenia jest Mustang Klub Polska.
Mydlany park w Żarowie
Drugą edycję Mydlanego Parku odbędzie się 1 lipca w Parku Miejskim przy ul. Zamkowej w Żarowie. Wydarzenie podzielono na dwie części. Festiwal rozpocznie „Rodzinny happening” w godz. 16.00-18.00, w ramach którego przestrzeń parku wypełniana jest mydlanymi bańkami. Od godz. 20.00 nastąpi druga część dedykowana dla młodzieży i osób dorosłych, a w niej m.in. piana party, bańki UV, koncerty zespołu Bardzo Zielony MC i Układ Si. Wstęp wolny.
Festiwal organizują Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Fundacja Inicjatywa B.

Giełda staroci i numizmatów
Świdnicka giełda gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można. Kolejny kiermasz rozmaitości odbędzie się w 2 lipca w godz. od 7.00 do 13.30.
Świdnicka Giełda jest jedną z trzech najstarszych w Polsce i drugą co do wielkości na Dolnym Śląsku.

Lipcowy Targ Ziemi w Kraskowie
W Bzowej Ostoi tuż przy urokliwym pałacu w Kraskowie znów miłośnicy nietuzinkowych produktów i zdrowej żywności będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym kiermaszu pełnym regionalnych wytworów. Lipcowy Targ Ziemi tym razem z motywem lipy zaplanowano w niedzielę, 2 lipca w Bzowej Ostoi w godz. od 12.00 do 16.00.
Świdnickie Noce Jazzowe
2 lipca w patio Restauracji Rynek 44 w Świdnicy o godz. 18.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem publiczność zobaczy występ 3-0-3 (tresotres) Tango Fusion z Buenos Aires. Zespół ma swój początek w Argentynie, bowiem w roku 1996 zespół założyli Hernán Valencia (pianista/kompozytor/producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja/instrumenty, perkusyjne/producent). Latynojazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban. Wstęp wolny.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułPożegnanie na bis dyrektor gimnazjum w Świebodzicach
Następny artykułPolskie morze czy jezioro? Wakacje z gminą Świdnica