Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Polskie morze czy jezioro? Wakacje z gminą Świdnica

Polskie morze czy jezioro? Wakacje z gminą Świdnica

0

Zajęcia sportowe, wyjazdy na obozy, kolonie, gry i zabawy integracyjne to jedne z wielu atrakcji jakie gmina Świdnica przygotowała dla dzieci i młodzieży, a także seniorów  podczas tegorocznego lata.
Łącznie z aktywnego wypoczynku zorganizowanego przez GOPS skorzysta w tym roku 171 dzieci z gminy Świdnica. Pobyt dla wszystkich uczestników kolonii letnich jest bezpłatny.

Dla seniorów
Już po raz V pod hasłem „Bądź swoim przyjacielem” od 24 czerwca do 30 czerwca 43 osobowa grupa seniorów 60+ odpoczywała w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. – Podczas całego pobytu uczestnicy mogli oderwać się od codziennych problemów, dzielić się poradami i zainteresowaniami, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas. Na pobyt seniorów przygotowany został, podobnie jak w latach ubiegłych bogaty program zajęć, spotkań i wycieczek. Seniorzy dużo spacerowali, ćwiczyli, uczestniczyli się w zajęciach teatralnych i komputerowych – podkreśla Ewa Burdek, kierownik GOPS.

 Dla dzieci i młodzieży z gminy Świdnica
Pierwszym miejscem na mapie będą Niesulice. Tam w okresie od 28 lipca do 11 sierpnia wypoczywać będzie 27 osobowa grupa dzieci. W bieżącym roku, podobnie jak w roku ubiegłym pobyt dzieci będzie poszerzony o naukę jazdy konnej i kurs żeglowania.

Od 8 do 11 sierpnia oraz od 14 do 18 sierpnia 90 dzieci weźmie udział w półkolonii Miasto dzieci w Świdnicy. – Tam zarejestrują się w „Urzędzie Pracy”, następnie otrzymają skierowanie do pracy, uczyć się będą zawodu, odpoczywać, zarabiać pieniążki-taurony, a następnie robić zakupy. Wszystkie te zajęcia maja pokazać dzieciom jak wygląda dorosłe życie – dodaje kierownik GOPS.

Dzięki współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu 54 osobowa grupa dzieci z gminy Świdnica spędzi atrakcyjne wakacje nad polskim morzem. Od 2 do 15 sierpnia – 33 dzieci w Ośrodku Wypoczynkowym „MAGDA” w PUSTKOWIE , następnie od 18 do 31 sierpnia – 21 dzieci w Ośrodku Wypoczynkowo-Kolonijnym „BURSZTYN” w MIĘDZYWODZIU.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez
Następny artykułDwa świdnickie zabytki w renowacji