Strona główna Temat dnia „Złote myśli” przy urządzaniu nowego mieszkania

„Złote myśli” przy urządzaniu nowego mieszkania

0

Urządzając swoje nowe mieszkanie, zazwyczaj mamy w głowie gotową wizję jakby to miało wyglądać. Mamy gotowy zarys kuchni, salonu czy łazienki. Niestety brakuje nam konkretnych rozwiązań, oraz skromności w wykorzystywaniu środków na mieszkanie.

1.     Aranżacja wnętrz

Gdy urządzamy mieszkanie, często dopiero po efektach widzimy, że nie do końca przemyśleliśmy nasz plan działania. Możemy odnieść wrażenie, że poszczególne elementy, takie jak meble, dodatki, kolor ścian itp. zostały dobrane przypadkowo, tworząc kolaż. Warto więc przy urządzaniu nowego mieszkania zasięgnąć rady architekta wnętrz, który nie tylko pomoże nam w aranżacji, ale dzięki niemu unikniemy niepotrzebnego stresu i zaoszczędzimy swój czas.

2. Najważniejsza jest prostota

Moda na minimalizm na dobre rozgościła się we wnętrzach. Możemy skupiać się na subtelnej kolorystyce, prostych meblach czy spokojnym wykończeniu. Zbytnie mieszanie stylów powoduje, że mieszkanie staje się chaotyczne, niejednorodne. Zdecydujmy się na jeden styl i konsekwentnie go realizujmy. Kuchnia, salon, łazienka powinny być raczej w jednej tonacji kolorystycznej – klasycznej bądź nowoczesnej. Pamiętajmy, że detale czynią przestrzeń wyjątkową. To stwierdzenie od zawsze towarzyszy projektantom, architektom i nam samym. Podczas urządzania życiowej przestrzeni sięgamy po elementy, które sprawią, że pokój nabierze niepowtarzalnych rys i napełni się specyficznym klimatem przypisanym naszej osobowości.

3. Kolorystyka wnętrz

Nieodpowiednio dobrana do wnętrza kolorystyka może skutecznie oszpecić pomieszczenie. Wybór kolorów zestawić należy z meblami i detalami. Należy również dobrać je odpowiednio do gabarytów pomieszczenia. Ważna jest spójność kolorystyczna we wszystkich wnętrzach – także w łazience.

Równie ważny jest dobór oświetlenia. Za pomocą kinkietów, punktowych lamp halogenowych lub zestawów diodowych schowanych np. we wnękach na ścianie lub w podwieszanym suficie możesz zaakcentować wybrane elementy wystroju wnętrza oraz optycznie powiększyć przestrzeń. Odpowiednie operowanie światłem w małym wnętrzu spotęguje wrażenie jego przestronności.

4. Kuchnia z salonem

Aneks kuchenny w przestrzeni salonu czy kawalerki pełni rolę estetycznego serca domu, to tutaj spędzamy większość czasu. Elegancki aneks kuchenny w salonie ubogaca rodzinne spotkania. Funkcjonalnie zaprojektowany aneks kuchenny w mieszkaniu pomaga pogodzić małą przestrzeń z mnogością rozwiązań.

Często zapominamy, że mieszkanie ma być przede wszystkim funkcjonalne. Powinniśmy je urządzić z myślą o potrzebach naszej rodziny, by każdy czuł się w nim komfortowo.

Biuro sprzedaży ul. Księcia Bernarda 7/1, Tel. 662-211-370

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejny dworzec do kapitalnego remontu
Następny artykułHarcmistrzyni ze Świdnicy Kawalerem Orderu Uśmiechu!