Strona główna Wydarzenia Żarów Kolejny dworzec do kapitalnego remontu

Kolejny dworzec do kapitalnego remontu

0

Po Świdnicy, Świebodzicach i Jaworzynie Śląskiej także Żarów doczeka się generalnego remontu dworca kolejowego. O planach informuje PKP SA.

Wizualizacja pochodzi ze strony PKP S.A.

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą, który zrealizuje przebudowę dworca kolejowego w Żarowie. Prace przeprowadzi Firma Budowlana Dota Sp. z o.o. Sp.k. Inwestycja zakłada gruntowną modernizację dworca. Pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną przebudowane i dostosowane do nowych funkcji. W budynku pojawią się także udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się – m.in. pochylnie i poręcze. Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących zamontowane zostaną specjalne ścieżki dotykowe. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również toalety.

W ramach prac zaplanowano m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, renowację elewacji, wykonanie kotłowni gazowej. Zagospodarowany zostanie również najbliższy teren wokół dworca.

Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Planowany termin zakończenia inwestycji to II kwartał przyszłego roku. Koszt realizacji wyniesie ok. 5 mln zł i zostanie pokryty ze środków własnych PKP S.A. i środków budżetu państwa.

/Źródło PKP S.A./

 

Poprzedni artykułNie przestają szukać kajakarza [FOTO]
Następny artykuł„Złote myśli” przy urządzaniu nowego mieszkania