Strona główna 0_Slider Zakaz będzie “podążał” za wykopami

Zakaz będzie “podążał” za wykopami

1

– Wykopy są na krańcu ulicy, a zakaz postoju obejmuje aż kilkadziesiąt metrów w miejscu, gdzie nie są prowadzone żadne prace. Dlaczego wyłączono z parkowania tak długi odcinek? – zaalarmowali kierowcy. Na ulicy Kościelnej w Świdnicy trwają prace w ramach programu Kawka i kładziona jest nowa magistrala ciepłownicza.

– W centrum Świdnicy dramatycznie brakuje miejsc postojowych, w okolicach Kościelnej, gdzie przecież także panuje duży ruch turystyczny, wyłączenie tak długiego odcinka bez widocznego powodu jest jakimś nieporozumieniem – denerwuje się jeden z mieszkańców Świdnicy. Jak tłumaczy Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek w Świdnicy, trwa kolejny etap doprowadzania magistrali ciepłowniczej z Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej do centrum miasta. Wykonawca otrzymał zgodę na taką właśnie organizację ruchu. – Po rozmowie z firmą realizującą na zlecenie MZEC-u inwestycję zapadła jednak decyzja, że zakaz będzie obejmował tylko niezbędną w danym momencie część jezdni. Wyłączony z możliwości parkowania obszar ma jednak pozwolić na swobodny dostęp do budowy – zaznacza Witold Tomkiewicz.

Utrudnienia na ul. Kościelnej potrwają do sierpnia tego roku. Dopiero po zakończeniu wszystkich podziemnych prac zostanie naprawiona nawierzchnia ulicy.

/asz/