Strona główna 0_Slider Zadał kilkadziesiąt ciosów nożem. Akt oskarżenia już w sądzie

Zadał kilkadziesiąt ciosów nożem. Akt oskarżenia już w sądzie

0

Dożywocie grozi mieszkańcowi Świebodzic, który w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia 2016 roku wielokrotnie ugodził nożem dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł. Oskarżony od początku utrzymuje, że działał w ramach obrony koniecznej.

25 grudnia 2016 roku około 23.00 w mieszkaniu w Świebodzicach 25-letni mężczyzna kilkukrotnie  ugodził nożem 32 i 42-latka. Mimo natychmiast udzielonej pomocy 32-latek zmarł w szpitalu w Świebodzicach, drugi z mężczyzn przeszedł operację w Wałbrzychu. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy Dawidowi P. postawiła zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa, a sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie. 28 marca 2017 roku mimo wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu mężczyzna wyszedł na wolność. Sąd Okręgowy uznał, że istnieje przesłanka, że 25-latek mógł się bronić. Po uwzględnionym zażaleniu ponownie wrócił do aresztu. Cały czas utrzymuje, że ciosy zadawał w ramach obrony koniecznej.

Wiary tym wyjaśnieniom nie dał prokurator, który skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia. Mężczyźnie za zabójstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Agnieszka Szymkiewicz