Strona główna Wydarzenia Świdnica Gimnazjum nr 4 w czołówce szkół przedsiębiorczych

Gimnazjum nr 4 w czołówce szkół przedsiębiorczych [FOTO]

1

Świdniccy uczniowie trzykrotnie wywalczyli tytuł finalisty w Ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości w Warszawie. Tym samym Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy znalazło się wśród 30 najlepszych szkół gimnazjalnych w Polsce.
Ogólnopolska Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości zorganizowało SGH w Warszawie. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem MEN.

Szesnastu uczniów Gimnazjum nr 4 przygotowywał od początku roku szkolnego doradca zawodowy Marcin Kuc. Świdnicka młodzież przystąpiła do eliminacji szkolnych rozwiązując test wiedzy obejmujący zagadnienia ekonomiczne i gospodarcze programu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie”.

Z eliminacji szkolnych wyłonionych zostało trzech najlepszych uczniów – Anna Szpak 3b, Katarzyna Skrzynecka i Jakub Dudziak 3a, którzy stworzyli drużynę reprezentującą szkołę.  – Nasze gimnazjum znalazło się w 100 zakwalifikowanych szkół w Polsce. W eliminacjach okręgowych uczniowie przez 7 rund prowadzili wirtualne przedsiębiorstwo, celem gry było wyłonienie najlepszych drużyn, które podejmowały właściwe decyzje o kierunkach rozwoju firmy, tak aby uzyskać jak najwyższe wyniki w rankingach i nie zbankrutować. Naszej reprezentacji udało się zająć 2 miejsce w swoim okręgu i tym samym zakwalifikowaliśmy się do eliminacji centralnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – mówi Marcin Kuc.

Eliminacje centralne polegały na rozwiązaniu przez uczestników testu wiedzy z wybranego wcześniej obszaru tematycznego z zakresu finansów przedsiębiorstw, marketingu lub zarządzania ludźmi. – Udało nam się tym samym znaleźć w grupie finalistów Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości a nasze gimnazjum znalazło się w 30 najlepszych szkół w Polsce -dodaje doradca zawodowy.

/Gimnazjum nr 4 w Świdnicy/

Poprzedni artykułPolonia-Stal zagra z Wiwą [RELACJA LIVE, WEEKENDOWY TERMINARZ]
Następny artykułZadał kilkadziesiąt ciosów nożem. Akt oskarżenia już w sądzie