Strona główna 0_Slider Więcej czasu na zgłoszenie filmu do konkursu

Więcej czasu na zgłoszenie filmu do konkursu

0

Wszyscy ci, którzy nie zdążyli zgłosić swoich filmów konkursowych, mogą odetchnąć z ulgą. Termin naboru filmów do jubileuszowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy został przedłużony. Na ostatnie zgłoszenia organizatorzy czekają do północy do piątku, 5 maja.


Twórcy mogą wziąć udział w jednym z dwóch konkursów. Konkurs Główny skierowany jest do filmowców, zarówno z Polski jak i zza granicy, którzy nie ukończyli 30. roku życia, a których filmy nie przekraczają 30 minut. Konkurs Młodzieżowy jest z kolei dedykowany amatorom do 21 lat i ich filmom do 30 minut. Formularze zgłoszeniowe można znaleźć pod adresem: www.okiemmlodych.pl . Ogłoszenie wyników naboru nastąpi 10 maja.

O tym, kto zdobędzie świdnickie Grand Prix 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, zadecyduje Jury Konkursu Głównego w tegorocznym, mocnym kobiecym składzie: Dorota Wardęszkiewicz – montażystka i współreżyserka filmów dokumentalnych, wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej; Karolina Bielawska – reżyserka fabularnych etiud filmowych, filmów dokumentalnych oraz wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2016 r oraz Katarzyna Mąka-Malatyńska – autorka licznych artykułów i książek na temat filmu dokumentalnego oraz kina polskiego. Na laureata nagrody głównej czeka 5000 zł oraz statuetka „Złotego Oka”, zaprojektowana przez Magdalenę i Andrzeja Kucharskich. Jury Konkursu Głównego wybierze również zwycięzcę Nagrody Nadleśnictwa Świdnica dla Najlepszego Filmu o Wartościach Przyrodniczych (1500 zł).

W Konkursie Młodzieżowym zwycięzcę wyłonią: Emi Buchwald – laureatka Grand Prix 9. „Okiem Młodych” i reżyserka; Katarzyna Boratyn – kuratorka i producentka działań filmowych i obejmujących nowe media oraz Jan Pelczar – dziennikarz Radia RAM i absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Jury Konkursu Młodzieżowego wyłoni laureata, który otrzyma 500 zł oraz statuetkę „Młodego Oka” autorstwa Magdaleny i Andrzeja Kucharskich.

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się w Świdnicy między 7 a 11 czerwca pod hasłem „Opowiadanie dokumentalne”. Na 10. „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa. Impreza otrzymała dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami Festiwalu są Powiat Świdnicki i firma Sonel S.A.

/źródło MFFD „Okiem Młodych”, opr. red./

Poprzedni artykułDzisiaj poszukiwań kajakarza nie będzie
Następny artykułŚwiętowanie Konstytucji 3 Maja z pytaniami o współczesną Konstytucję RP [FOTO]