Strona główna 0_Slider W Świdnicy będzie królował róż. Nadciąga Bieg Kobiet!

W Świdnicy będzie królował róż. Nadciąga Bieg Kobiet!

0

Trwa wielkie odliczanie do drugiej edycji imprezy „Kobieta w Biegu. Zawsze pier(w)si”. Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich pań, bez względu na wiek. Wynik nie jest istotny, liczy się znakomita zabawa i profilaktyka przeciwko nowotworom. Bieg zaplanowano na 28 maja!

W poprzednim roku na starcie stanęło ostatecznie 460 pań, teraz rekord został już pobity. Zapisanych jest już ponad 500 uczestniczek, a podczas biegu spodziewamy się w granicy 600-700 zawodniczek. Poprzednio bieg rozgrywany był w Parku Centralnym, ale ze względu na remont przeniesiony został nad Zalew Witoszówka. Trasa biegu liczyć będzie około 5400 metrów i zbliżona będzie do niedawno rozgrywanego Biegu Goplany. Malownicza trasa, dwie pętle wokół zalewu, będzie się działo… Inicjatywa skierowana jest do kobiet i ma zachęcać do aktywnego działania. Większość biegowych inicjatyw organizowanych w Polsce skierowanych jest zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Tu na starcie będą tylko panie, a to znakomita szansa na przełamanie się dużej ilości kobiet i dołączenie do inicjatywy. Nie możemy zapominać o profilaktyce przeciwko nowotworom raka piersi – mówi jedna z organizatorek Marzena Michalec, która sama zmagała się z nowotworem, a teraz pragnie dzielić się swoją wiedzą z innymi kobietami.

Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 28 maja. Bieg rozpocznie się punktualnie w samo południe. Limit czasowy ustalono na 60 minut. – To dużo czasu na pokonanie trasy w dowolny sposób. Ważne, aby tego dnia było z nami jak najwięcej pań. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w siedzibie Bosmanatu, a uroczysta dekoracja nastąpi około 13.20 – dodaje kolejna organizatorka przedsięwzięcia Anna Januszko. Ze względu na rosnące zainteresowanie biegami kobiet w całej Polsce i coraz większą ilość również tych nieco starszych uczestniczek, wprowadzono nową kategorię 60+. – Patrząc na rozgrywane już w tym roku biegi w Gdyni i Wrocławiu widać większe zainteresowanie i wzrost liczby uczestniczek na starcie. W stolicy Dolnego Śląska limit ze względu na przepustowość trasy ustalony był na 2000 kobiet i błyskawicznie został osiągnięty. Wciąż wielkim przykładem są dla nas kraje zachodniej Europy. Tam biegi tylko dla kobiet organizowane są od kilkunastu, a nawet i grubo ponad 20 lat. W Sewilii, Barcelonie czy Wiedniu podczas ostatnich edycji biegów udział brało około 30 tysięcy uczestniczek ubranych w różowe koszulki. Efekt był wspaniały – kończy Marzena Michalec.

Pakiet startowy do udziału w świdnickiej edycji imprezy „Kobieta w Biegu. Zawsze pier(w)si” zawiera koszulkę, pełnowartościowy krem Ziaja, numer startowy i chip do pomiaru czasu, wodę oraz medal. Obecna cena pakietu wynosi 49 złotych. Po zakończeniu biegu odbędzie się także losowanie atrakcyjnych nagród, w tym piekarnika firmy Electrolux. Wszelkie dodatkowe informacje, zapisy do udziału w biegu pod linkiem: http://kobietawbiegu.pl/pl/wydarzenie/bieg-kobiet-w-swidnicy

Poprzedni artykułSikał na placu Grunwaldzkim
Następny artykułW sobotę rusza przebudowa skrzyżowania Wodna/Mieszka I