Strona główna 0_Slider W sobotę rusza przebudowa skrzyżowania Wodna/Mieszka I

W sobotę rusza przebudowa skrzyżowania Wodna/Mieszka I

5

W sobotę, 20 maja rozpoczną się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Wodnej i Mieszka I. Dla kierowców zostały wyznaczone objazdy.

Dzisiaj na feralnej krzyżówce doszło do kolejnego zderzenia.

Zostanie wykonane skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Na każdym z wlotów będzie przejście dla pieszych. Powstanie również nowe oświetlenie, a także nowe oznakowanie pionowe i poziome. W ramach zagospodarowania terenu na ul. Mieszka I zostaną wykonane dwie zatoki autobusowe, na całym obszarze drogi objętej przebudową wymieniona zostanie jej konstrukcja (nowe chodnik i jezdnie). Przed samymi robotami drogowymi wykonane zostaną również prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej w postaci sieci gazowej, wodociągowej, energetycznej, kanalizacji odwadniającej drogę oraz kolektorem deszczowym.

MAPA OBJAZDÓW. KLIKNIJ!

W tej części miasta wprowadzone zostaną zmiany polegające na wyznaczeniu tras objazdowych. Od strony Osiedla Zarzecze w stronę centrum miasta przejazd wyznaczony zostanie dwiema drogami:
– przez ul. Przemysłową do ul. Szarych Szeregów, ul. Esperantystów, ul. Łączną  do ul. Wrocławskiej
– przez ul. Kliczkowską, Żelazny Most do ul. Wrocławskiej. Dla pojazdów cięższych niż 10 ton trasa poprowadzona jest dalej ul. Wrocławską do ul. Esperantystów, ul. Łączną do ul. Wrocławskiej.
Od strony centrum miasta, czyli z ul. Wrocławskiej wykorzystane zostaną te same trasy, tylko w przeciwnym kierunku. Dodatkowo wyznaczona będzie droga przejazdu z ul. Wrocławskiej przez plac Wolności, ul. Westerplatte, ul. Jodłową lub ul. Towarową.

Zmieniony zostanie przebieg drogi głównej, polegający na tym, że pierwszeństwo uzyska przejazd na kierunku z ul. Kopernika (od osiedla Zarzecze) w stronę ul. Kliczkowskiej. Dodatkowo na ul. Kliczkowskiej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe zastępujące te z ul. Kopernika.

Odcinki ulic doprowadzające do placu budowy będą drogami bez przejazdu, czyli np. dojazd do Szkoły Podstawowej Nr 6 i miejsc postojowych przed nią zlokalizowanych możliwy będzie jedynie od strony ul. Wrocławskiej, do parkingów przed targowiskiem dojazd od strony ul. Miłego Dnia, ul. Równej i ul. Zygmuntowskiej.  Do ul. Mieszka I (nowa zabudowa mieszkaniowa, zakład rehabilitacji) od strony ul. Rzeźniczej. Do ul. Warszawskiej dojazd od strony ul. Kopernika przez most.

/Źródło UM Świdnica/

Poprzedni artykułW Świdnicy będzie królował róż. Nadciąga Bieg Kobiet!
Następny artykułRudy Skye daje mnóstwo radości [AKTUALIZACJA]