Strona główna 0_Slider Tradycyjne smaki w Kraskowie

Tradycyjne smaki w Kraskowie [FOTO]

0

W malowniczym Kraskowie w przypałacowej stajni może było skosztować oraz zaopatrzyć się w nieprzetworzone i regionalne wyroby. Nie brakowało serów kozich i krowich, pachnących chlebów, soków, miodów oraz syropów kwiatowych, owocowych i ziołowych czy sezonowych warzyw. W pierwszym z ośmiu tegorocznych Targów Ziemi 124 wzięło udział około 20 wystawców. Dodatkowo w programie wydarzenia znalazły się warsztaty, joga, a także zabawy i animacje dla dzieci.
W Kraskowie rozpoczęła się druga edycji edycja Targów Ziemi 124, która tym razem ma osiem odsłon. Przedsięwzięcie wymyśliła grupa zaprzyjaźnionych, certyfikowanych ekologicznie lub pracujących naturalnymi metodami gospodarstw, czyli Kooperatywa 124. – Idea samowystarczalności jest nam bliska i same zaopatrujemy się wśród lokalnych sąsiadów. Wielu naszych znajomych również szuka takiej możliwości. Zdecydowaliśmy się promować wytwórców regionalnych, którzy robią coś ciekawego – mówi Joanna Maślukiewicz z Kooperatywa 124.

W zeszłym roku wydarzenie odwiedziło około 500 osób. – Postanowiłyśmy rozwinąć Targ Ziemi. Pomyślałyśmy, by dołożyć dodatkową formułę, dzięki której możemy pokazać, co dojrzewa w danym miesiącu i pod tym kątem zaplanowałyśmy osiem odsłon wydarzenia – dodaje Izabela Gamperl z Kooperatywa 124.

Na dzisiejszych Targach Ziemi zaprezentowało się 20 wystawców. Miłośnicy świeżego i wykonanego z pasją jedzenia mogli skosztować i zakupić nieprzetworzone oraz regionalne wytwory. Nie brakowało serów kozich i krowich, pachnących chlebów, soków, miodów oraz syropów kwiatowych, owocowych i ziołowych czy sezonowych warzyw. Na stoiskach można było znaleźć także naturalne kosmetyki czy rękodzieła lokalnych artystów.

Dodatkowymi atrakcjami, na stałe wpisanymi w każde kolejne targi są chociażby warsztaty. – Każdemu Targowi Ziemi towarzyszą zajęcia tematyczny. Tym razem mamy majowy mniszek, następnie będzie kwiat dzikiego bzu. W miarę jak dojrzewają poszczególne rośliny, tak będziemy tematycznie rozwijać warsztaty – zapowiada Izabela Gamperl.

Targi Ziemi 124 będą organizowane w każdą pierwszą niedzielę miesiąca aż do grudnia 2017 roku, w godzinach od 12.00 do 16.00. Najbliższy Czerwcowy Targ Ziemi odbędzie się 4 czerwca. Wydarzenie organizowane jest w Bzowej Ostoi Miłośników w Kraskowie, w gminie Marcinowice.

Tekst: AN
Zdjęcia: Jacek Dyderski

Poprzedni artykułO dwóch takich co „rozstrzelali” GKS Kobierzyce
Następny artykułMiędzy Kraskowem a Siedlimowicami odnaleziono rzeczy osobiste kajakarza