Strona główna Wydarzenia Świdnica Świętowali jubileusz partnerskiego Iwano-Frankowska

Świętowali jubileusz partnerskiego Iwano-Frankowska

0

355-lecie świętuje partnerskie miasto Świdnicy na Ukrainie. W obchodach jubileuszu na zaproszenie mera Rusłana Marcinkiwa  uczestniczyli Magdalena Rumiancew – Wróblewska, radna RM, Marek Marczewski, radny RM oraz Maciej Dzieciątkowski, pracownik referatu turystyki UM w Świdnicy.

Podpisanie porozumienia partnerskiego pomiędzy miastami Świdnica i Iwano-Frankowsk nastąpiło 19 września 2008 roku, po trzech latach kontaktów nieformalnych, podczas jubileuszu 15-lecia Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast, obchodzonego w tym czasie w Świdnicy. Współpraca rozwija się szczególnie dobrze w sferach: kulturalnej, oświatowej, sportowej i wymiany młodzieży.

Jubileusz 355-lecia Iwno-Frankowska nie był jedynym powodem wizyty świdnickiej delegacji. Kolejnym było I Międzynarodowe Forum Turystyczne w trakcie, którego radny Marek Marczewski dokonał prezentacji potencjału turystycznego Świdnicy. – Iwano-Frankowsk to miasto, które urzeka swoją architekturą, historią i atmosferą. W trakcie mojego wykładu na temat turystyki i atrakcji turystycznych Świdnicy, przekonywałem uczestników panelu i gości, którzy uczestniczyli w jubileuszowych wydarzeniach, aby w trakcie planowania przez siebie wyjazdów uwzględnili w nich Świdnicę, która ma wiele do zaoferowania turystom z Ukrainy – podkreśla radny.

Delegaci ze Świdnicy miasta aktywnie uczestniczyli również w wydarzeniach towarzyszących. Na ulicach miasta odbył się Rajd Rowerowy z udziałem przedstawicieli miast partnerskich Iwano-Frankowska. Świdnicę reprezentował Maciej Dzieciątkowski, zapalony rowerzysta i jeden ze współorganizatorów imprezy „Świdnica na rowery”.

/Źródło UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułMłodzież odnawia dworzec w Krzyżowej [FOTO]
Następny artykułTargi pracy w Świebodzicach