Strona główna 0_Slider Święto Rodziny po raz pierwszy w Świdnicy

Święto Rodziny po raz pierwszy w Świdnicy

0

W ramach XII Dni św. Jana Pawła II odbędzie się Święto Rodziny w Świdnicy. Nowa inicjatywa mająca na celu pokazanie wartości społecznej i wychowawczej rodziny zaplanowana jest na 14 maja. W programie wydarzenia znajduje się szósty już Marsz dla Życia i Rodziny oraz festyn z licznymi atrakcjami.
Święto Rodziny to nowa inicjatywa w Świdnicy, której organizatorami jest Fundacja Małżeństwo Rodzina. Ideą wydarzenia jest pokazanie piękna rodziny oraz jej wartości społecznej i wychowawczej.

Zależy nam, w tym dniu, na zachęceniu każdej rodziny do wspólnego wyjścia z domu i spędzenia czasu razem. Wspólna zabawa pozwala na pogłębianie relacji i budowanie silnych więzi. Święto Rodziny ma stwarzać do tego dogodne warunki, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie i swoich bliskich – mówi Paweł Dochniak, pomysłodawca przedsięwzięcia.
Święto rozpocznie się 6. Marszem dla Życia i Rodziny. Hasło tegorocznej akcji brzmi „Czas na rodzinę”. Pochód prowadzony przez 25 osobową Orkiestrę Dętą z Dzierżoniowa wyruszy o godz. 15.00 z placu świętego Jana Pawła II i przejdzie ulicami miasta na Rynek.
Następnie w sercu Świdnicy zaplanowano festyn rodzinny, który podzielony zostanie na trzy strefy tematyczne – rekreacja i zabawa, ochrona rodziny oraz odpoczynek. W pierwszej z nich dzieci bezpłatnie będą mogły bawić się w wielkich dmuchanych zjeżdżalniach, uczestniczyć w konkursach z nagrodami oraz tworzyć bańki mydlane. W drugiej – swoje stanowiska będą miały zaproszone instytucje i organizacje działające na rzecz rodziny i dbające o jej bezpieczeństwo. A w strefie odpoczynku będzie można usiąść, zjeść potrawy (w tym grochówkę za darmo) i posłuchać koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej działającej przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. W programie festynu także szereg innych atrakcji jak chociażby loteria z ciekawymi nagrodami czy Rodzinny Turniej w Mega Piłkarzyki.

/Fundacja Małżeństwo Rodzina/

Poprzedni artykułPoszukiwania kajakarza trwają [AKTUALIZACJA]
Następny artykułPoznaj sekret bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej