Strona główna Wydarzenia Świdnica Seniorzy zaprezentują swoją twórczość

Seniorzy zaprezentują swoją twórczość

0

Barwnym korowodem wokół Rynku rozpocznie się w sobotę, 27 maja druga edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Następnie na przygotowanej scenie zaprezentują się zespoły zarówno ze Świdnicy, jak i okolicznych miejscowości. Z pewnością wśród wykonywanych utworów nie zabraknie folkloru, muzyki popularnej czy weselnej. Wydarzenie zaplanowano na godz. 14.00.
Świdnicki Ośrodek Kultury podjął inicjatywę aktywizacji środowiska senioralnego poprzez organizację przeglądu artystycznego i spotkania integracyjnego, w czasie którego będzie możliwość wymiany doświadczeń, poszukiwań nowych form pracy artystycznej przez instruktorów i animatorów kultury.

Zapraszamy 27 maja o godz. 14.00 na świdnicki Rynek na II Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów Świdnica 2017, który odbędzie się pod patronatem honorowym prezydenta Świdnicy – Beaty Moskal-Słaniewskiej, starosty świdnickiego – Piotra Fedorowicza i wójta gminy Świdnica – Teresy Mazurek – zachęcają organizatorzy.

Przegląd rozpocznie się prezentacją uczestników w krótkim korowodzie wokół Rynku, następnie zespoły zaprezentują się na scenie w formach wybranych przez siebie np. zespół wokalny, wokalno-instrumentalny, duet, solista – wokalista, krótka forma teatralna, kabaretowa, recytacja, formacje taneczne, taneczno-wokalne. Repertuar jest dowolny (np. folklor – formy obrzędowe, świąteczne, weselne, muzyka popularna, estradowa, covery – prezentacja utworów znanych i lubianych zespołów muzycznych).

Imprezę zakończy wieczór integracyjny w klubie Bolko przy muzyce i filiżance kawy.

Przegląd adresowany jest do seniorów z terenu powiatu świdnickiego – działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i w innych środowiskach seniorskich – zarówno w zespołach artystycznych, jak i do wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną.

/ Mariusz Kozłowski, Świdnicki Ośrodek Kultury/

 

Poprzedni artykułŚwidniczanka odmieni swój wygląd z „Kinem na szpilkach” [FOTO]
Następny artykułŚwidniczanie wzorowo segregują śmieci, ale i tak zostaną ukarani podwyżkami?