Strona główna 0_Slider Rozśpiewani seniorzy na świdnickiej scenie

Rozśpiewani seniorzy na świdnickiej scenie [FOTO]

0

Radość, śpiew, taniec i zabawa królowały na Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów III Wieku w Świdnicy. Seniorzy-studenci udowodnili wczoraj, że mają w sobie niezmierzone pokłady pozytywnej energii i ogromny apetyt na życie. Na scenie Teatru Miejskiego swoje artystyczne talenty zaprezentowało w sumie siedem zespołów z całego regionu.


Przegląd Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku został zorganizowany po raz siódmy. Jak co roku seniorzy musieli zmierzyć się z nowym muzycznym tematem. Tym razem była to „Piosenka Filmowa”. – Od 7 lat przybywacie do Świdnicy na wyjątkowe spotkanie. Uniwersalny język muzyki i towarzysząca temu piosenka, śpiew powodują, że mamy możliwość przeżyć w bardzo serdecznej atmosferze wspaniałe chwile – podkreślała Krystyna Lasek, wiceprezes UTW w Świdnicy.

Imprezę z humorem poprowadzili konferansjerzy – Jolanta Mieszkalska i Piotr Bolek, którzy przywitali licznie przybyłe zespoły oraz wszystkich gości. – Zespoły mile nas zaskakują. Cieszymy się, że są muzycznie tak „nawiedzeni” i że chcą być z nami – mówił Piotr Bolek. Na scenie swoje artystyczne talenty zaprezentowało w sumie siedem zespołów działających przy Uniwersytetach III Wieku z całego regionu. Śpiewali, tańczyli i świetnie się bawili studenci-seniorzy z miejscowości – Oleśnica, Ząbkowice, Oborniki Śląskie, Wałbrzych, Żarów, Świebodzic i oczywiście gospodarze – ze Świdnicy. W zabawę entuzjastycznie włączała się publiczność.

Wydarzenie w tym roku zmieniło formułę. – Przegląd przestał być konkursem. Pozostała wspólna zabawa śpiewem i piosenkami – stwierdziła Jolanta Mieszkalska. Każdy z zespołów za występ został nagrodzony statuetką.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułSukcesy młodych pływaków Neptuna we Wrocławiu
Następny artykułDodatkowa pomoc dla rodziców dzieci z zaburzeniami psychicznymi