Strona główna Wydarzenia Świdnica Dodatkowa pomoc dla rodziców dzieci z zaburzeniami psychicznymi

Dodatkowa pomoc dla rodziców dzieci z zaburzeniami psychicznymi

0

W Świdnicy będzie realizowany projekt pod nazwą „Wsparcie rodziców dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju i zdrowia psychicznego”, na który z ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej udało się pozyskać 34 tysiące złotych dotacji.

– Głównym założeniem naszego projektu jest wsparcie rodzin w zakresie występujących trudności psychicznych u dzieci oraz młodzieży w wieku dorastania. Założeniem przygotowanego przez nas programu jest przekazanie praktycznych wskazówek dla rodziców, po czym można poznać, że dziecko i rodzina potrzebują specjalistycznej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, jak sobie radzić z zaburzeniami u dziecka w życiu codziennym i gdzie szukać wsparcia – mówi Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Od maja do grudnia tego roku realizowane będą działania edukacyjne dla rodziców na terenie żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Rodzice będą mieli możliwość udziału w warsztatach psychoedukacyjnych w zakresie rozumienia trudności psychicznych występujących u dzieci i młodzieży oraz skorzystania z konsultacji indywidualnych ze specjalistami: psychiatrą dziecięcym, terapeutą rodzinnym, terapeutą uzależnień i psychologiem.

/Źródło UM w Świdnicy, opr. red./

 

Poprzedni artykułRozśpiewani seniorzy na świdnickiej scenie [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania, odcinek kolejny [FOTO]