Strona główna 0_Slider Okradły sklep z zabawkami

Okradły sklep z zabawkami

1

Kilku krótkich „wizyt” w sklepie z artykułami dziecięcymi potrzebowały dwie kobiety, aby ukraść klocki, smoczki i maskotki o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Przedmioty wynosiły drobnymi partiami do stojącego na parkingu samochodu, w którym czekał towarzyszący im mężczyzna. Cała trójka została zatrzymana, świdniccy policjanci odzyskali też wszystkie skradzione przedmioty.

W ostatnią niedzielę personel świdnickiego sklepu samoobsługowego z artykułami dziecięcymi zawiadomił tutejszą jednostkę policji o ujęciu dwóch kobiet, które dokonały kradzieży towaru.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że obie zatrzymane to mieszkanki Jeleniej Góry, w wieku 21 oraz 22 lat. Przy kobietach ujawniono pochodzące z kradzieży smoczki dziecięce.

Policjanci przejrzeli zapis monitoringu, zarówno ze sklepu, jak i całego obiektu handlowego. Ustalili, iż zatrzymane mają na sumieniu o wiele więcej. Jak się okazało, do Świdnicy przyjechały wraz z mężczyzną, który w samochodzie czekał na parkingu. Przez godzinę kilkukrotnie „odwiedziły” ten sam sklep z artykułami dziecięcymi, za każdym razem wynosząc z niego pojedyncze przedmioty, które zanosiły do samochodu.

Po chwili, na terenie parkingu, świdniccy funkcjonariusze zatrzymali zaskoczonego kompana ujętych wcześniej kobiet. W samochodzie 45-latka, także pochodzącego z Jeleniej Góry, policjanci ujawnili skradzione wcześniej zabawki dziecięce, w postaci klocków i maskotek. Łączna wartość odzyskanego mienia to ponad tysiąc złotych.

/Źródło i zdjęcie KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułZnaleziono zwłoki kajakarza
Następny artykuł60-lecie świdnickich „Mrówkojadów”. Jubileuszowy zlot harcerzy już wkrótce