Strona główna Temat dnia 60-lecie świdnickich „Mrówkojadów”. Jubileuszowy zlot harcerzy już wkrótce

60-lecie świdnickich „Mrówkojadów”. Jubileuszowy zlot harcerzy już wkrótce

3

Jedna z najstarszych drużyn harcerskich na Dolnym Śląsku obchodzi w tym roku swoje 60-lecie. W świdnickich „Mrówkojadach” niezapomniane chwile przeżyło ponad 1000 dziewcząt i chłopców. By uczcić wyjątkowy jubileusz 10 czerwca organizowany jest zlot byłych członków drużyny. Wszystkie druhy zaproszone są do udziału w wyjątkowym, pełny atrakcji i wspomnień wydarzeniu.
3 kwietnia 2017 r. minęło 60 lat od chwili powstania 10 Świdnickiej Drużyny Harcerskiej, która od 1970 roku przyjęła nazwę „Mrówkojady”. Jest to jedna z najstarszych drużyn na Dolnym Śląsku, która zachowała ciągłość od chwili powstania. Przez jej szeregi przeszło ponad 1000 dziewcząt i chłopców.

By uczcić wyjątkowy jubileusz „Mrówkojady” organizują 10 czerwca zlot, na który zapraszają byłych członków drużyny. – Przed południem spotkamy się na części oficjalnej w Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Marcinkowskiego 4 (Osiedle Młodych), gdzie będzie można zobaczyć wystawę dorobku drużyny, stare kroniki, zdjęcia i filmy – zapowiada harcmistrz Andrzej Góralski. Po południu druhowie zwiedzą Świdnicę, a następnie w plenerze odbędzie się ognisko harcerskie z pieczeniem kiełbasek i wspólnymi śpiewami. Na koniec zaplanowano festyn z grami i zabawami, na który można będzie przyjść z całymi rodzinami. – Wierzę, że przeżyłeś w drużynie niezapomniane chwile. Jeżeli tak, to liczę, że weźmiesz udział w tym spotkaniu i nie zawiedziesz tych, którzy chcą się z Tobą spotkać – zaprasza Andrzej Góralski. – Jeżeli znasz kogoś, kto był w naszej drużynie, a nie otrzymał tej wiadomości, to przekaż mu ją i dołącz go do grupy 10 ŚDH „Mrówkojady” – absolwenci – dodaje.

Koszt udziału w imprezie, to 20 zł. (nie dotyczy byłych drużynowych). W ramach wpisowego otrzymasz: pamiątkowy znaczek, śpiewnik, kiełbasę i napój. Pieniądze należy wpłacić na konto Komendy Hufca ZHP Świdnica:
BZ WBK S.A.O/Świdnica 66 1090 2369 0000 0006 0200 0234 z dopiskiem „Zlot Mrówkojadów”.
Termin zgłoszeń i wpłaty wpisowego upływa 31 maja.

W razie pytań można kontaktować się z Andrzejem Góralskim- tel. kom. 602 782 175 lub mailowo – [email protected]

/10 Świdnicka Drużyna Harcerska/

Poprzedni artykułOkradły sklep z zabawkami
Następny artykułRemont chodników przy drogach powiatowych