Strona główna 0_Slider Letnie kąpielisko jednak będzie czynne w tym sezonie?

Letnie kąpielisko jednak będzie czynne w tym sezonie?

15

Prace modernizacyjne na basenie odkrytym w Świdnicy zaczną się dopiero po wakacjach – zapowiada rzecznik prasowy Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które poprowadzi inwestycję. OSiR, który obecnie zarządza kąpieliskiem, w przyszłym tygodniu ma podać oficjalną decyzję o uruchomieniu obiektu na lato 2017.

Jeszcze  w listopadzie 2016 roku mowa była o rozpoczęciu inwestycji wiosną 2017, ale to termin nierealny. ŚPWiK dopiero ogłosi przetarg na wykonanie modernizacji. Wszystko wskazuje więc na to, że w tym sezonie będzie się można kąpać przy ulicy Śląskiej, ale jak poinformował nas Przemysław Grzyb, specjalista ds. marketingu Ośrodka Sportu i Rekreacji, oficjalna decyzja zostanie podana w przyszłym tygodniu.

Zapowiedź o rozpoczęciu gruntownej modernizacji padła podczas sesji Rady Miejskiej 25 listopada 2016 roku. Radni 14 głosami, mimo krytyki opozycji, przyjęli wówczas uchwałę o przekazanie basenu w zarząd ŚPWiK i wykonaniu gruntownej przebudowy obiektu. Orędowniczką pomysłu jest prezydent Beata Moskal-Słaniewska, która modernizację kąpieliska uzasadniała jego fatalnym stanem. Zgodnie z ustaleniami z listopada ŚPWiK miało zaciągnąć pożyczkę ok. 20 milionów złotych (netto) i przeprowadzić całą inwestycję.

„Zakończone zostały najważniejsze prace przygotowawcze, które powinny pozwolić na sprawne przeprowadzenie modernizacji basenu otwartego. Wraz z twórcami pierwszego projektu wykonawczego pracownicy działu inwestycji i rozwoju Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nanieśli niezbędne poprawki. Przygotowana została specyfikacja istotnych warunków zamówienia, która stanowić będzie o jakości i szybkości postępowania przetargowego” – czytamy w informacji, przekazanej przez Witolda Tomkiewicz, rzecznika prasowego ŚPWiK. – Zależy nam, aby z jednej strony szybko i bez formalnych przeszkód przeprowadzić procedurę przetargowego wyłonienia wykonawcy modernizacji – mówi Jacek Sochacki, prezes ŚPWiK. – A z drugiej strony, by prace przebiegły sprawnie i bez większych niespodzianek.

„Przetarg ma zostać ogłoszony niezwłocznie po zapewnieniu źródła finansowania inwestycji. Bank, który udzieli finansowania w formie kredytu lub obligacji będzie wskazany przez firmę doradczą ProPOLIS, znaną z doradzania miastu przy emisji obligacji, która w ścisłym kontakcie z ŚPWiK prowadzi przetarg ofertowy. Termin składania ofert upływa 2 czerwca. Obok tego zasadniczego nurtu etapu przygotowawczego trwają też ustalenia z Miastem Świdnica w sprawie kształtu umowy kompensacyjnej z tytułu realizacji zadania własnego gminy przez spółkę.” – informuje w komunikacie rzecznik.

Modernizacja ma potrwać około 18 miesięcy. Szczegółowy projekt nie został jeszcze publicznie przedstawiony.

/asz/

Poprzedni artykułPolonia-Stal powalczy o piąte z rzędu zwycięstwo [TERMINARZ OD IV LIGI DO KLASY B]
Następny artykuł„Akademia Przedszkolaka” świętowała 10-lecie [FOTO]