Strona główna 0_Slider „Akademia Przedszkolaka” świętowała 10-lecie

„Akademia Przedszkolaka” świętowała 10-lecie [FOTO]

0

Śpiew, taniec i zabawa podsumowały 10-letnią już działalność Społecznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy. Z tej okazji na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury pociechy wystąpiły w krakowiaku, balecie i zumbie. Uroczystości jubileuszowe dały okazję także do przypomnienia sukcesów i najważniejszych wydarzeń z życia świdnickiego przedszkola.
Dzisiejsza uroczystość podsumowała 10-letnie istnienie Społecznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy. Znaczącego jubileuszu pogratulowała placówce prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Instytucja zaczynała działalność w 2007 roku od jednej grupy przedszkolnej. Przedszkole nieustannie się rozwijało i obecnie ma aż sześc grup, do których uczęszcza 116 przedszkolaków. Jak podkreślano na uroczystości, celem przedszkola i pracujących w nim wychowawców jest, w miłej i przyjaznej atmosferze, przygotowanie maluchów do samodzielnego radzenia sobie w codziennych sytuacjach, a także w roli ucznia. – Praca z dziećmi daje wiele radości, satysfakcji i poczucie spełnienia. To ciągłe wyzwania i odpowiedzialność – mówiła dyrektor placówki Marzena Gruner.

Podczas uroczystości publiczność obejrzała prezentacje multimedialną przedstawiającą, w formie zdjęć z licznych balów, wydarzeń czy edukacyjnych zajęć, życie przedszkola, na przestrzeni tych 10 lat. Wydarzenie dało okazję do podziękowania wszystkim zaangażowanym w rozwijanie przedszkola.

Jubileusz uświetniły występy maluchów na scenie, które wspierane przez nauczycieli wspaniale prezentowały się w krakowiaku, balecie czy zumbie. A na koniec świętowania – słodki poczęstunek.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułLetnie kąpielisko jednak będzie czynne w tym sezonie?
Następny artykułŚwidniccy lekkoatleci pojadą na finały dolnośląskie