Strona główna Sport Inne Kolarze Karoliny powalczyli na trasach w Szczawnie Zdroju i Gostyniu

Kolarze Karoliny powalczyli na trasach w Szczawnie Zdroju i Gostyniu

0

W Parku Sobieskiego w Wałbrzychu odbyła się jubileuszowa XX edycja popularnych wyścigów cross country „Górale na Start” na rowerach górskich. W sobotę startowały dzieci i amatorzy bez licencji. Na starcie nie zabrakło przedstawicieli MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska. 

Trasa była bardzo trudna technicznie i doszło na niej do kilku groźnych wywrotek. W kategorii chłopców 8-10 lat dwunaste miejsce zajął Oliwier Okarmus, a piętnaste Tymoteusz Bałuk. Był to pierwszy tak trudny wyścig dla najmłodszych zawodników naszej sekcji. W wyścigu dziewcząt 11-13 lat Judyta Tonder była dziewiąta. W niedzielę startowali zawodnicy z licencją na jeszcze bardziej wymagającej trasie. Wyścigi odbyły się w międzynarodowej obsadzie. W kategorii  młodzików Hubert Borkowski był dwudziesty czwarty natomiast w wyścigu juniorów Jakub Bieliński dwudziesty siódmy.

Druga grupa zawodników startowała w Pucharze Polski i Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na szosie w Gostyniu. Kolejny dobry start zaliczył junior młodszy Igor Beker, który w jeździe indywidualnej na czas zajął dwudzieste szóste miejsce, a ze startu wspólnego dwudzieste dziewiąte. Trzeba nadmienić że w eliminacjach punktuje pierwsza sześćdziesiątka zawodników, a systematycznie startuje w nich około stu pięćdziesięciu zawodników. Paulina Pastuszek w kategorii juniorek w jeździe indywidualnej na czas uplasowała się na dwudziestej czwartej pozycji, a ze startu wspólnego znalazła się na trzynastym miejscu. Junior Marcin Zarębski w jeździe na czas był sześćdziesiąty czwarty – relacjonuje przebieg zawodów Antoni Szewczyk z MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska.

Poprzedni artykułSto dni do Mistrzostw Europy w WKKW
Następny artykułKonstruktorzy robotów LEGO do dzieła!