Strona główna Kultura Gość świdnickiego SPEKTRUM Kuba Czekaj nagrodzony w Cannes

Gość świdnickiego SPEKTRUM Kuba Czekaj nagrodzony w Cannes

1

Z reżyserem i scenarzystą świdniczanie mieli okazję się spotkać i porozmawiać podczas pierwszej edycji Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. 23 maja jeden z najciekawszych polskich twórców filmowych otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz z Europy Wschodniej podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
Kuba Czekaj otrzymał prestiżową nagrodę 11. edycji ScripTeas im. Krzysztofa Kieślowskiego za scenariusz „Sorry, Polsko”. Przedstawia w nim oczami 40-latka sarkastyczny obraz Polski. Nagroda polskiemu twórcy filmowemu została wręczono podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego reżysera oraz scenarzystę świdniczanie mieli okazję spotkać w 2015 roku, podczas pierwszej edycji Festiwalu Świdnickiego SPEKTRUM. Jeden z najciekawszych polskich twórców filmowych zaprezentował wówczas kontrowesyjny film „Baby Bump”.

32-letni Kuba Czekaj pochodzi z Wrocławia. Reżyser i scenarzysta jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich twórców filmowych. Jest absolwentem reżyserii Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W swoim dorobku ma wiele wyróżnianych i nominowanych filmów krótkometrażowych jak „Twist and Blood” , a także pełnometrażowych -„Baby Bump” oraz „Królewicz Olch”, za który otrzymał Nagrodę Młodego Jury w konkursie filmów fabularnych w Gdyni.

Poprzedni artykułPodziel się wspomnieniami z powodzi w Świdnicy
Następny artykułZgubił ładunek… [FOTO]