Strona główna 0_Slider Garaż jak dzieło sztuki

Garaż jak dzieło sztuki [FOTO]

4

Twórcza pasja nie opuszcza świdnickiego artysty plastyka Roberta Kukli. W przestrzeni miejskiej pojawił się kolejny malarski akcent jego autorstwa. Tym razem za „płótno” posłużył garaż na podwórzu Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Mural jest bezpośrednim nawiązaniem do autorskiej rzeźby wrocławskiego artysty.

W listopadzie 2016 roku na ścianie garażu ukończony został niezwykły projekt. Autorem  „Twarzy Dolnego Śląska” jest wrocławski artysta Aleksander Borto. Przy wsparciu przyjaciół  żmudnie tworzył gipsowe odlewy wszystkich świdniczan, którzy dobrowolnie zgłaszali się do udziału w artystycznej akcji. Byli wśród nich seniorzy, młodzież i dzieci. Najstarsza osoba, której twarz znalazła się na niezwykłym portrecie zbiorowym mieszkańców miasta ma 82 lata.

Do tej płaskorzeźby nawiązuje mural autorstwa Roberta Kukli, utalentowanego świdnickiego plastyka, który zachowując unikalny styl potrafi znakomicie realizować projekty o różnej tematyce. Żartem są jego pyzate anioły, wzorowane na putto z Kościoła Pokoju, obecne m.in. przy Szkole Muzycznej i Baszcie. Namalował także twarze dzieci na śródmiejskim podwórzu, portrety gwiazd koszykówki przy boisku na osiedlu Zawiszów czy strażaka w akcji na drzwiach remizy w Marcinowicach. Szczególną wymowę ma refleksyjny kadr z filmu „Brzdąc”, który można obejrzeć na surowej, ceglanej ścianie przy Galerii Świdnickiej.

/asz/
Zdjęcia Piotr Tomaszewski

Poprzedni artykułZagramy z Anilaną o awans do finału Mistrzostw Polski!
Następny artykułWykręcili znakomity rezultat. Rekord pobity! [FOTO]