Strona główna Wydarzenia Dzieci w ogrodzie

Dzieci w ogrodzie

0

Ogród to nie tylko miejsce wypoczynku dla dorosłych, ale także dla dzieci. Jeżeli nie chcemy, by biegały po naszych kwiatkach, to wydzielmy im odrębny teren.

Miejsce na plac zabaw
Wybierając miejsce dla dzieci musimy brać pod uwagę przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Najlepiej, by było ono widoczne zarówno z okna, jak i z ławki ogrodowej. Dzięki temu nie będziemy musieli ciągle nad nimi stać, ale będziemy kontrolować co robią. Przynajmniej część miejsca powinna być zacieniona, co umożliwi zabawę także w słoneczne dni. Najlepiej, by teren porośnięty był trawą, wtedy nawet upadek nie będzie groźny.
Jak wyposażyć
Wszystko zależy od wieku dzieci, ale trzeba pamiętać, że one rosną. Dla maluchów wystarczy piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawka i dmuchany basen. Dla kilkulatków warto postawić domek na drzewie, w przyszłości na jego ścianach będzie można zamontować liny i ścianki wspinaczkowe. Powinno znaleźć się również miejsce na trampolinę. Doskonale ćwiczy zmysł równowagi i pozwala wyładować nadmiar energii.

Dzieci 3-4 letnie są już niezwykle ciekawe otaczającego świata i bardzo chętnie pomagają we wszystkich czynnościach. Warto to wykorzystać do uczenia określonych zachowań. Nie daleko placu zabaw można wydzielić niewielką grządkę, którą dziecko będzie samodzielnie uprawiało. Na pewno chętnie ją przekopie i zagrabi. Do uprawy trzeba wybrać rośliny o szybkim wzroście, by efekty zachęciły do dalszych starań. Codzienne podlewanie będzie ulubionym zajęciem. W ten sposób wdrażamy dziecko do codziennych obowiązków, ale także uczymy odpowiedzialności (nie podlejesz kwiatka to uschnie). Oczywiście trzeba dziecku zapewnić odpowiednie narzędzia, czyli plastikową konewkę, łopatkę i grabki. Nie możemy się denerwować, że po takich pracach będzie nadawało się do mycia i przebrania.
W miarę możliwości na terenie wyznaczonym dla dzieci warto ustawić mebelki ogrodowe, na których będzie mogło spożywać drugie śniadanie lub podwieczorek lub po prostu chwilę odpocząć przy kolorowankach. Takie mebelki pozwalają także na przyjmowanie gości przez naszego malucha.

Warto zajrzeć również na Bdburchex.com.pl – być może znajdziecie tutaj inspiracje na wyposażenie własnego ogrodu w elementy małej architektury ogrodowej.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzy męski portfel może być elegancki i równocześnie praktyczny?
Następny artykułSkrzywdzona Evita powraca do zdrowia [AKTUALIZACJA]