Strona główna Temat dnia Czy męski portfel może być elegancki i równocześnie praktyczny?

Czy męski portfel może być elegancki i równocześnie praktyczny?

0

Tradycyjne portfele męskie do tej pory były przede wszystkim praktyczne, czyli mieściły w sobie wszystko. Dużą ilość banknotów, monet, dokumentów, zdjęcia najbliższych i niezliczoną ilość paragonów ze sklepów. Niestety negatywnie wpływało to na ich estetyczny wygląd. Grube, ciężkie wypychały kieszenie spodni i psuły ogólne wrażenie.

Portfel trzeba odchudzić
Wielofunkcyjność telefonów powoduje, że możemy używać ich w różnych celach. Jako ekran możemy ustawić sobie zdjęcia rodziny, ukochanej lub dzieci, nie musimy ich nosić w portfelu.
Wszystkie banki umożliwiają dokonywanie płatności za pomocą kart lub mobilnych aplikacji, a sklepy zlikwidowały minimalne kwoty dla płatności kartą. W rezultacie nie musimy nosić przy sobie większej gotówki, możemy także ograniczyć ilość kart. To wszystko powoduje, że portfel może być znacznie chudszy, ale musimy zrobić w nim porządek i wyrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy gromadzone przez lata.

Co w portfelu musi być
Oczywiście dokumenty takie jak dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Dwa pierwsze plastikowe nie zajmują dużo miejsca, ale na dowód rejestracyjny musi być przeznaczona trochę większa kieszonka.
Kolejna sprawa to miejsce na różnego rodzaju karty płatnicze, lojalnościowe, klubowe. Ich ilość jest z reguły dość spora, więc portfel powinien posiadać na nie kilka kieszonek, z których łatwo jest je wyciągnąć. Minimaliści mogą wkładać kilka kart do jednej kieszeni, ale jest to niepraktyczne z dwóch powodów. Po pierwsze trzeba wyciągnąć wszystkie, by wyciągnąć tą właściwą, od razu tworzy się kolejka, co jest frustrujące. Po drugie po krótkim czasie kieszonka się naciągnie i karty będą wypadały. Znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem są kieszonki rozmieszczone jedna nad drugą, łatwo wtedy odnaleźć potrzebną kartę i ją wyciągnąć. Takie rozmieszczenie kieszonek ma także wpływ na grubość portfela.

I na koniec elegancja
Wielu producentów oferuje modele portfeli, które są praktyczne i równocześnie eleganckie. To przede wszystkim portfele skórzane o klasycznym wzornictwie. Proste w formie, bezpretensjonalne stanowią bardzo ważny dodatek dopełniający ogólny wizerunek.
Jak dowiadujemy się od specjalistów z gentle-man.pl, skóra powinna być naturalna, ta najlepszej jakości to skóra bawola, bydlęca lub jagnięca garbowana i zarazem farbowana przy pomocy składników naturalnych. Nie ulega odbarwieniom, zarysowaniom i nie łuszczy się. Istotnym elementem eleganckiego portfela są szwy. Powinny być wykonane z mocnych nici, te słabe rwą się, odstające końcówki wyglądają nieestetycznie.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułW weekend rozpoczynają się Dni Papieskie [PROGRAM]
Następny artykułDzieci w ogrodzie