Strona główna 0_Slider Skrzywdzona Evita powraca do zdrowia

Skrzywdzona Evita powraca do zdrowia [AKTUALIZACJA]

1

Aktualizacja: Około tygodnia temu Evita została adoptowana i mieszka pod Świdnicą u nowego właściciela, który ma już jednego owczarka niemieckiego. – Otrzymaliśmy telefon, że psiaki fantastycznie się dogadały i żyją w pełnej symbiozie – mówi Adrianna Kaszuba z FMP Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Evita nie miała łatwego życia. Prawdopodobnie pochodzi z pseudohodlowli, ma zwyrodnienia tylnych łap. Suczka do świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafiła w złym stanie. Pracownicy włożyli wiele wysiłku, by spod warstw brudu i kołtunów, wydobyć jej piękno. Na razie suczkę czekają kolejne badania. Do adopcji trafi za około 2 tygodnie.
Evita przywieziona została do nas z sąsiedniej gminy Lubin, z którą również współpracujemy. Odłowiona przez gminę, przez jakiś czas czekała w gminnej przechowalni na swojego właściciela. Niestety nikt się po nią nie zgłosił – mówi Adrianna Kaszuba z FMP Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Urodziwa suczka rasy owczarek niemiecki w bardzo złym stanie trafiła pod opiekę pracowników FMP Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy 27 kwietnia. – W momencie przyjęcia była okropnie zaniedbana. Musieliśmy włożyć wiele pracy, by usunąć kołtuny, oczyścić ją z wszechobecnego brudu i pozbyć się smrodu odchodów – relacjonuje Adrianna Kaszuba.

Suczka ma problemy z tylnymi łapami. – Dzisiaj będziemy robić jej prześwietlenie. Po dłuższym wysiłku pies ma obolałe tylne łapy, ciężko chodzi i jest jej trudno funkcjonować. Ma bardzo obciążone stawy. Chcemy sprawdzić czy nie ma także dodatkowych zwyrodnień – stwierdza Adrianna Kaszuba.

Według pracowników schroniska, problemy zdrowotne suczki są wynikiem tego, że pochodzi z pseudohodowli. – Ktoś bez głowy rozmnażał pieski i jest obciążona wadą. Pies cierpi z tego powodu, więc podajemy jej suplementy na stawy i przyszły właściciel też będzie musiał się z tym liczyć – mówi Adrianna Kaszuba. Suczka będzie oddana do adopcji po szczepieniach, sterylizacji i chipowaniu, za około 2 tygodnie. Adopcję prowadzić będzie FMP Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Tekst: AN
Zdjęcie: FMP Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Poprzedni artykułDzieci w ogrodzie
Następny artykułSto dni do Mistrzostw Europy w WKKW