Strona główna 0_Slider Dni Świdnicy coraz bliżej

Dni Świdnicy coraz bliżej [PROGRAM]

0

Koncerty gwiazd i lokalnych artystów, Gryfiada, Święto Dzika, Piknik Sportowy zaplanowano na tegorocznych Dniach Świdnicy. 2 czerwca rozpocznie się święto miasta. Atrakcje na mieszkańców i gości będą czekały w Rynku i na terenie OSiR-u przy ulicy Śląskiej.

W tym roku na scenie w Świdnicy wystąpią – Hey, Blue Cafe, Piękni i Młodzi. Dla nieco młodszych odbiorców zaśpiewa Majka Jeżowska.

2 czerwca od 10.00 do 14.00 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na barwny przemarsz i występy w ramach Gryfiady. O 16.00 na Rynku rozpocznie się koncert „Młodzi przeciw bezdomności”, połączony ze zbiórką na rzecz doposażenia powstającego w Świdnicy schroniska dla bezdomnych kobiet.

3 czerwca od 12.00 do 18.00 Nadleśnictwo Świdnica zaprasza na Święto Dzika.– Wraz z 16 jednostkami Lasów Państwowych przygotowaliśmy mnóstwo stoisk edukacyjnych. Razem z nami dzieci będą mogły chociażby zrobić budki dla ptaków, rozwiązać zagadki przyrodnicze, za które nagrodzimy różnymi fantami czy z drewnianych krążków tworzyć medale oraz inne ozdoby – wylicza Monika Drozdowska z Nadleśnictwa Świdnica. W formie licznych gier, zabaw i konkursów najmłodsi po raz kolejny odkrywać będą bogactwo polskiej przyrody, a także zapoznawać się z tematem ekologii i dbania o środowisko. Z wydarzenia zrezygnowały Stawy Milickie. Nie będzie więc w tym roku akwariów z karpiami.

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji od 2 do 4 czerwca zaplanowano koncert z udziałem gwiazd polskiej sceny i lokalnych zespołów. W niedzielę dodatkową atrakcją będzie piknik dla całych rodzin.

Poprzedni artykułŻywa lekcja o ofiarach totalitaryzmu [FOTO]
Następny artykułZ Moskwy do Świdnicy. Spotkanie z rosyjską reżyserką