Strona główna 0_Slider Dla małej Blanki pokonali na rowerze już ponad 1000 km

Dla małej Blanki pokonali na rowerze już ponad 1000 km

0

Świdniczanie są w trasie od 10 dni i do tej pory udało im się pokonać ponad 1000 km. Zakończony został trudny etap gór pełen stromych wzniesień. Dziś Robert i Paweł kierują się w stronę Suwałk. Pasjonaci wypraw rowerowych podjęli wyzwanie przejechania całej Polski wzdłuż granic, by pomóc 7-letniej chorej na nowotwór skóry Blance. Na ten moment na leczenie dziewczynki wpłynęło około 14 tys. zł. Akcje można wesprzeć na stronie www.pomagam.pl oraz przez Fundację „Bliżej Siebie”.
Świdniczanie 34-letni Paweł Wilk oraz 35-letni Robert Rupnowski od 7 maja przemierzają trasę wzdłuż granic Polski. – Do tej pory przejechaliśmy 1040 km. Był to dosyć trudny odcinek z wieloma wzniesieniami. Zakończyliśmy etap gór bez poważniejszych kontuzji. Nocowaliśmy w trzykrotnie zajazdach, trzykrotnie u ludzi, którzy zaoferowali nam pomoc oraz pod namiotem – podsumowuje 10 dni wyprawy Paweł Wilk. Przemierzając teren południowej Polski pokonywali dziennie średnio około 100 km. – Wszystko jest kwestią ukształtowania terenu. Teoretycznie jesteśmy od zakładanego planu – 130 km dziennie, dwa dni do tyłu, ale będzie teraz okazja by je nadrobić – mówi Paweł Wilk. Mieszkańcy Świdnicy nie tracą zapału i w tej chwili kierują się w stronę Suwałk. – Aktualnie jesteśmy na drodze na Przemyśl, w którym uzupełnimy nasze zapasy – dodaje. O zdobytych każdego dnia odcinkach trasy Paweł i Robert informują na fanpage’u „Rowerami dla Blanki”.
W sumie w 4 tygodnie świdniczanie chcą pokonać 3700 km. Swoją rowerową wyprawę dookoła Polski dedykowali 7-letniej świdniczance Blance Kałużnej, która od urodzenia choruje na nowotwór skóry o charakterze Żółtakoziarniniakowatości Młodzieńczej. Wykryto u niej także szereg innych chorób skórnych, które pozostawiają widoczne pooperacyjne blizny oraz odbarwienia skórne. Akcja ma na celu zebranie 30 tys. zł potrzebnych na zaawansowane leczenie małej świdniczanki, na które nie stać samotnie wychowującą ją mamę. – Blanka ma już 8839,71 zł na swoim koncie w Fundacji „Bliżej siebie”. Z tej kwoty już zrobiliśmy refundacje na około 700 zł, które przeznaczone zostały na leczenie i wizyty u lekarza – mówi Małgorzata Dziura-Sztejnberg, prezes Zarządu Fundacji „Bliżej Siebie”. Ponadto na stronie www.pomagam.pl znajduje się 3918 zł.

Blankę wesprzeć można przekazując datki na subkonto w Fundacji „Bliżej Siebie” – 56 1090 2369 0000 0001 3420 2588
Pomoc finansową ofiarować można także na stronie – https://pomagam.pl/roweramidlablanki

Tekst: AN
Zdjęcie: fanpage „Rowerami dla Blanki”

Więcej o akcji przeczytać można  TUTAJ.

Poprzedni artykułJuniorzy młodsi ŚKPR-u zagrają o najlepszą czwórkę w kraju!
Następny artykuł10 tysięcy złotych dla najlepszych sztangistów!