Strona główna 0_Slider 10 tysięcy złotych dla najlepszych sztangistów!

10 tysięcy złotych dla najlepszych sztangistów!

0

Już w najbliższą sobotę, 20 maja odbędzie się Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc, a także II Memoriał im. Wojciecha Jastrzębia, poświęcony pamięci funkcjonariusza Służby Więziennej. Do udziału w imprezie zachęcają dyrektor mjr Wojciech Sączawa i funkcjonariusze świdnickiego aresztu.

Organizując zawody pragniemy zachować pamięć o naszym koledze, który do 2014 r. pełnił służbę w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Niestety los sprawił, że Wojciech Jastrząb odszedł na wieczną służbę, jednak zdecydowanie za wcześnie – komentuje Bartłomiej Perlak, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Wojciech Jastrząb od 2006 roku z oddaniem i pasją pracował w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Dla wielu był wzorem opanowania i profesjonalizmu, a do tego zawsze życzliwy, chętny do pomocy i otwarty na problemy drugiego człowieka. Jastrząb znaczną część swojego życia poświęcił dla sportu. Był zawodnikiem startującym w zawodach Strong Man m.in. jako zawodnik grupy Mariusza Pudzianowskiego. Wygrywał również zawody zaliczane do cyklu mistrzostw Polski w tejże konkurencji, a w 2009 i 2010 roku zajmował 8. miejsce w Mistrzostwach Polski Strong Man. Wielokrotnie zwyciężał w zawodach siłaczy organizowanych w Świdnicy i innych polskich miastach.

W poprzednim roku zawody odbywały się w formie Mistrzostw Polski, a tym razem rywalizacja będzie toczyła się o Puchar Polski. Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych, a także emerytów tych formacji. Honorowy patronat nad zawodami sprawują: Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej płk Tomasz Raczyk, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – insp. Arkadiusz Golanowski. Gościem honorowym zawodów najprawdopodobniej będzie Michał Dworczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Patronem medialnym zawodów jest portal Swidnica24.pl.

Zawody odbędą się 20 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie mieszczącej się przy ulicy Strumykowej. W dalszym ciągu jest możliwość aktywnego wzięcia udziału w tej imprezie. Łączna pula nagród opiewa na kwotę 10 tysięcy złotych, w tym nagrody rzeczowe i finansowe. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski za I miejsce nagrodą będzie bon ufundowany przez firmę “Sortmunt” o wartości 500 zł.

Regulamin imprezy: Regulamin 20 maja 2017

Poprzedni artykułDla małej Blanki pokonali na rowerze już ponad 1000 km
Następny artykułZłodziej alkoholu mocno się przeliczył