Strona główna Sport Piłka ręczna Wygrana z Żagwią, czas na Bochnię

Wygrana z Żagwią, czas na Bochnię

0

ŚKPR Świdnica pokonał na wyjeździe Żagiew Dzierżoniów 32:22 w ostatnim meczu rozgrywek II ligi. Bohaterem wieczoru był Andrzej Brygier, który zdobył aż 18 goli! – Numer na koszulce zobowiązuje – śmiał się po meczu skrzydłowy ŚKPR-u. Oby podobną formę i on i cały zespół Szarych Wilków zademonstrował podczas barażów o awans do I ligi.

Nieprawdopodobna zdobycz bramkowa Brygiera robi wrażenie, ale strzelec podchodzi do tego wyniku spokojnie. – Tych bramek nie byłoby, gdyby nie podania kolegów z drużyny. Bardzo im za to dziękuję, chociaż oddałbym wszystkie te bramki za jedną więcej przed tygodniem – przyznał po meczu. I faktycznie. W starciu z Zieloną Górą najlepszy strzelec ŚKPR-u zagrał zdecydowanie mniej skutecznie, być może właśnie jego trafień zabrakło do ogrania akademików i zapewnienia sobie bezpośredniego awansu do I ligi. Świdniczanie będą o niego musieli walczyć w dwustopniowych barażach. Najpierw zmierzą się z wicemistrzem IV grupy II ligi – BKS-em Bochnia. Terminy dwumeczu poznamy w najbliższych dniach.

Zwycięstwo w derbach z Żagwią przyszło łatwiej, niż można się było spodziewać. Gospodarze zaczęli z animuszem, ale po około dwudziestu minutach ich opór zaczął słabnąć. Ze stanu 7:7 świdniczanie wyprowadzili do przerwy wynik na 15:9. W drugiej części spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie wygrali 32:22.

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR Świdnica 22:32 (9:15)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Brygier 18, D. Kijek 3, Rzepecki 2, Bieżyński 2, P. Kijek 2, Paleń 2, Dębowczyk 2, Piędziak 1, Starosta, Czerwiński, Kulon

/ŚKPR/